Chrystusa Króla

J. E. Ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz odprawi dziś w naszym kościele o godz. 18.00 Mszę św. w intencji Ojczyzny.

Spotkanie dla obojga rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w najbliższy czwartek 26 listopada po Mszy Św. wieczornej, czyli o 18.45.

Spotkanie bielanek odbędzie się w sobotę 28 XI o godz. 14.00 w salce w domu parafialnym.

Próba przyjęcia nowych dziewcząt do grona sypaczek i bielanek odbędzie się w sobotę 28 XI o godz. 9.00.

Zapraszamy na kolejne czuwanie przed światowymi Dniami Młodzieży, które odbędzie się w sobotę 28.XI w godz. 18-21. Po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory rozpoczynające nowy Rok Liturgiczny. W czasie czuwania będzie możliwość zapisania się na wyjazd do Krakowa w dniach 25 lipca – 1 sierpnia 2016 r.,. na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum w Starej Niedziałce odbędzie się w niedzielę 29.XI o godzinie 19.

Kandydaci z Gimnazjum nr 3 i z pozostałych Gimnazjów spotkają się w niedzielę 6.XII (za 2 tygodnie).

Za tydzień 29 listopada rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Od pierwszej Niedzieli Adwentu Siostry Loretanki będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Można będzie je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej w kościele pod chórem, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Ofiary złożone za opłatki będą wsparciem dla Sióstr Loretanek.

Informujemy, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

W przyszłą niedzielę o. Korneliusz Jackiewicz, cysters, będzie głosił kazania i rozprowadzał po Mszach świętych książki o Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie – Mogile.

Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Chór Cantate Domino zaprasza wszystkich , którzy chcieliby wzbogacać swoim śpiewem piękno Liturgii, poznawać i wykonywać muzykę wokalną i wokalno -instrumentalną oraz spotykać ciekawych ludzi. Kontakt pod numerem: 501-722-470

Dziękujemy pewnej pani za ofiarowanie 200 złotych na ogrodzenie kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: m.in. artykuły: o miejscu związków niesakramentalnych w Kościele, dlaczego nowy rząd jest atakowany i wywiad z nowym ministrem finansów; do tygodnika „Gość Niedzielny” dołączony jest kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem na 2016 rok.

Obchodzone dziś Święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza. Zobaczymy teraz krótki filmik przygotowany przez ministrantów z naszej parafii.