XXXIII Niedziela Zwykła

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

Przez cały dzisiejszy dzień ks. Jerzy Danecki, proboszcz z Wólki Mińskiej na każdej Mszy św. głosi homilie i w czasie ogłoszeń zbiera ofiary na budowę kościoła.

Po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

Dziś o godz. 16.00 poświęcenie modlitewników przed I Komunią Św. dzieci ze SP przy ul. Dąbrówki.

Również dziś o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych.

Rekolekcje rozpoczynające przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania będą w naszym kościele w dniach 16 – 18 listopada b.r. czyli od poniedziałku do środy w najbliższym tygodniu o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich kandydatów.

Dzieci, które w październiku uczęszczały na Różaniec zapraszamy na wyjazd do Niepokalanowa w najbliższą sobotę 21 listopada o godz. 9.00. Wyjazd darmowy dla dzieci, które oddały plansze różańcowe, natomiast opiekunowie płacą po 30 zł. Powrót ok. godz. 16.00. Szczegółowe informacje i zapisy na listę w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii tylko do środy.

Poseł na Sejm Daniel Milewski i Wicemarszałek Senatu Maria Koc, w związku z rozpoczęciem nowej kadencji Parlamentu, zapraszają na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w naszym kościele w przyszłą niedzielę 22. XI o godz. 18.00. Liturgii będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz.

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży organizuje zbiórkę nakrętek plastikowych w celu zrobienia z nich różańców dla uczestników Światowych Dni Młodzieży. Nakrętki można składać po Mszach św. do pojemnika w przedsionku zakrystii kościoła.

W Kaplicy św. Jana Pawła II codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 17.50 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy na modlitwę.

Przed kościołem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: m.in. artykuły: o orędziu biskupów polskich do niemieckich, które zapoczątkowało pojednanie między narodami polskim i niemieckim, czy suplementy diety są nam naprawdę konieczne do życia i czy tolerancja oznacza szacunek dla poglądów, obyczajów i postaw?; w tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: o tysiącach starszych pacjentów zabitych w Belgii, mimo że nie wyrazili zgody na eutanazję, o niezwykłym odkryciu naukowców, że dzieci zostawiają matce swoje komórki w sercu, nerkach, żołądku i mózgu i o syryjskim księdzu, który niedawno uciekł z niewoli Państwa Islamskiego dzięki pomocy innych muzułmanów.