X Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji eucharystycznej z okazji Święta Bożego Ciała: panom organiście, kościelnemu, siostrze zakrystiance, chórowi parafialnemu, ministrantom, lektorom, bielankom, sypaczkom, panom niosącym baldachim, osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze, a więc: kółkom różańcowym, grupie Odnowy w Duchu Świętym, młodzieży z Ruchu Światło – Życie, siostrom loretankom i Ochotniczej Straży Pożarnej z Mińska Mazowieckiego, policjantom zabezpieczającym trasę procesji i wszystkim pozostałym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia procesji.

Zgodnie z zapowiedzią po mszy św. ks. Stanisław Kania będzie rozprowadzał książki, stanowiące cegiełki na budowę kościoła w Rajszewie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z życzliwością dołożą swój grosz do tego dzieła budowy świątyni ku czci św. Andrzeja Boboli.

W dniu dzisiejszym przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 12.30 procesja eucharystyczna, a po niej spotkanie dla kółek różańcowych.

Również dziś o godz. 17 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym. Dziś nieszpory o godz. 17, zaś w pozostałe dni oktawy Bożego Ciała bezpośrednio po mszy św. wieczornej.

W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, na mszach świętej błogosławienie wianków wykonanych z ziół i kwiatów, a po nabożeństwie wieczornym procesja eucharystyczna.

W piątek tego tygodnia przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msze święte tego dnia o godz. 6.30, 8, 9.30, 15 i 18. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Spotkanie dla rodziców, których dzieci wyjeżdżają z ks. Kamilem na wakacyjny obóz do Majerczykówki odbędzie się w najbliższą sobotę 13 czerwca o 19.

Za tydzień w niedzielę 14 czerwca w naszym mieście uroczystość odsłonięcia i poświęcenia popiersia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Z tej okazji w naszej świątyni uroczysta msza św. z wieloma znakomitymi gośćmi o godz. 12.30, a po niej przemarsz ul. Warszawską do skweru Prezydenta Kaczorowskiego i tam dalszy ciąg uroczystości. Z tego powodu też w przyszłą niedzielę wyjątkowo sakrament Chrztu świętego będzie udzielany w czasie mszy św. o godz. 11.

Również w przyszłą niedzielę 14 czerwca o godz. 18 nowo wyświęcony ks. Robert Kowalski odprawi w naszym kościele msze świętą prymicyjną.