Zesłanie Ducha Świętego

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To trzecie, co do ważności święto roku liturgicznego, kończące czas paschalny i jednocześnie okres komunii świętej wielkanocnej. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego.

W dniu dzisiejszym o godz. 11 uroczystość I komunii świętej. Od jutra, w ramach tzw. białego tygodnia, dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyły w wieczornych mszach świętych oraz nabożeństwach majowych.

Jutro Święto Maryi, Matki Kościoła. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 7, 8, 9.30 i 18.

W piątek 29 maja w naszym mieście będziemy świętować: 594 rocznicę nadania praw miejskich, 25 rocznicę ustanowienia samorządu, a także 10 rocznicę odsłonięcia Pomnika Lotników. Z tej racji zapraszamy do naszej świątyni na uroczystą mszę świętą w piątek o godz. 11, z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych i przedstawicieli 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Po mszy świętej przejście do Pomnika Lotników i dalsza część uroczystości.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej o godz. 11 kolejna, trzecia grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin mszy świętych. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w najbliższy piątek 29 maja od godz. 16.

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Mińsku Mazowieckim zaprasza absolwentów gimnazjów do rozpoczęcia nauki w klasach pierwszych liceum w następujących profilach: humanistycznym, matematyczno-fizycznym i biologiczno-chemicznym. Dokumenty rekrutacyjne są dostępne na szkolnej stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły.