Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace, które – jak ogłaszaliśmy  – są przeznaczone na Światowe Dni Młodzieży, które się odbędą z udziałem papieża Franciszka w przyszłym roku w Krakowie.

W dniu dzisiejszym o godz. 11 uroczystość I komunii świętej. Od jutra, w ramach tzw. białego tygodnia, dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyły w wieczornych mszach świętych oraz nabożeństwach majowych połączonych z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Również w dniu dzisiejszym po mszy świętej o godz. 12.30 zapraszamy na specjalne nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej, które odtąd będzie odprawiane w trzecią niedzielę każdego miesiąca.

Dziś przed kościołem z racji Święta Niezapominajki można otrzymać ten charakterystyczny dla naszej Ojczyzny kwiat. Organizatorzy akcji – nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej w Mariance – przypominają, że błękitny kolor niezapominajek to kolor Maryi, a także m.in. kolor armii generała Józefa Hallera, którego imię nosi ta szkoła.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w dniu dzisiejszym o godz. 17 w salce budynku parafialnego.

Ksiądz proboszcz z parafii św. Michała Archanioła zaprasza na festyn, który w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych organizuje wokół budowanej świątyni.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 11 kolejna grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin mszy świętych. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w najbliższy piątek 22 maja od godz. 16.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna  Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Mińsku Mazowieckim zaprasza wszystkich na „Święto Kwiatów" - festyn   rodzinny połączony ze sprzedażą kwiatów i różnymi atrakcjami. Rozpocznie się on w przyszłą niedzielę 24 maja o godz. 11 na parkingu przy ulicy Budowlanej 4.