Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania naszego zbawienia. W czasie każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd poświęcenia palm. Dziś, podobnie jak w latach ubiegłych, dziewczęta ze służby liturgicznej rozprowadzają palmy. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dla nich. Poświęcenie palemek na każdej mszy świętej, natomiast o godz. 11 procesja z palmami wokół świątyni.

W dniu dzisiejszym o godz. 17 ostatnia przed świętami konferencja dla rodziców i chrzestnych w sali plebanii pod kancelarią.

ównież dzisiaj po mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19 Mińskie Towarzystwo Muzyczne oraz nasza parafia zapraszają na koncert wokalno- instrumentalny Stabat Mater. Wystąpią soliści: Magdalena Schabowska – sopran, Malwina Borkowicz – alt, Chór Kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego, Chór Cantate Domino z naszej parafii, Unplugged Orchestra oraz Michał Śmigielski – dyrygent. Projekt sfinansowany jest ze środków budżetu naszego miasta.

Spotkanie bielanek odbędzie się w Wielki Czwartek o godz. 10.00 w sali nad zakrystią. Spotkanie dla dziewczynek sypiących kwiaty odbędzie się w Wielki Piątek od wspólnej adoracji przy ciemnicy o godz. 11.00. Dziewczynki na to spotkanie przychodzą w strojach procesyjnych.

Sakrament pokuty w tym tygodniu jest sprawowany w poniedziałek i wtorek w czasie Liturgii Pokutnej o godz. 19.30. Po refleksji nad Słowem Bożym i wspólnej celebracji liturgicznej będzie indywidualna spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów.

Ponieważ pierwszy piątek miesiąca kwietnia przypada w czasie Triduum Paschalnego, comiesięczne odwiedziny u chorych w ich domach, połączone ze spowiedzią i komunią świętą będą miały miejsce w tygodniu po świętach, a więc 10 kwietnia.

Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i  Zmartwychwstania Chrystusa to najważniejszy obchód liturgiczny w całym roku kościelnym. Dlatego też pragniemy je świętować w sposób bardzo uroczysty. Porządek nabożeństw Triduum w naszej parafii:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz. 19;

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19;

Wigilia Paschalna – w sobotę o godz. 20.

Procesja Rezurekcyjna – w niedzielę o godz. 6, bezpośrednio po niej Msza święta. Nie będzie natomiast Mszy św. w niedzielę wielkanocną o godz. 8. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkie zespoły parafialne. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

W czasie Triduum Paschalnego zapraszamy do naszej świątyni na wspólną modlitwę Liturgią Godzin:

W Wielki Piątek: jutrznia (godz. 8), godzina czytań (godz. 12), modlitwa w ciągu dnia (godz. 14). W Wielką Sobotę: jutrznia z godziną czytań (godz. 8), modlitwa w ciągu dnia (godz. 15), nieszpory (godz. 17). W  Niedzielę Zmartwychwstania: nieszpory (godz. 17).

W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej zapraszamy do naszej świątyni na czuwanie. Natomiast w Wielki Piątek i  Wielką Sobotę całodzienna adoracja.

W Wielki Piątek o godz. 15 zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci, na specjalne nabożeństwo połączone z koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy dzieci do przynoszenia tego dnia skarbonek z zebranymi ofiarami jałmużny wielkopostnej, które mają trafić jako pomoc dla ubogich.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast w Wielką Sobotę Kościół przeżywając żałobę na pamiątkę śmierci Chrystusa zachęca wszystkich wiernych do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

Ofiary składane podczas adoracji krzyża w czasie Liturgii Męki Pańskiej są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w godz. 8-17. Wtedy również będzie można zabrać do domu wodę święconą, którą będą rozprowadzali ministranci. Zebrane przy tej okazji fundusze przeznaczone będą na ich wyjazd wakacyjny.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nieczynna.

Do puszki przy krzyżu wielkopostnym można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

Dziś po Mszy świętej można wziąć rozdawany w przedsionku kościoła bezpłatny biuletyn parafialny, w którym znajdziemy m.in. ogłoszenia i teksty, które pomogą nam lepiej przygotować się do owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.