V Niedziela Wielkiego Postu

Dziś przypada Święto 7 Pułku Ułanów Lubelskich. O godz. 12.30 uroczysta msza św. z tej okazji w naszym kościele, a po niej dalszy ciąg uroczystości na placu Stary Rynek: defilada kawalerii, inscenizacja historyczna, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, prezentacja sprzętu wojskowego, tematyczna wystawa malarstwa i wojskowa grochówka.

W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30 i 18.

Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, w środę 25 marca o godz. 18 Ks. Arcybiskup Henryk Hoser ustanowi w naszej diecezji nowe sanktuarium maryjne. Będzie to Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na warszawskim Bródnie. W imieniu kustosza tego sanktuarium, a wcześniej wieloletniego proboszcza naszej parafii ks. prałata Stanisława Wołosiewicza jeszcze raz chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tej uroczystości. Z naszej parafii będzie jechała autokarem oficjalna delegacja. Zapisy na ten wyjazd w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W najbliższy piątek, 27 marca DROGA KRZYŻOWA – organizowana wspólnie z parafią wojskową – ulicami naszego miasta: tym razem rozpocznie się ona o godz. 19 przed budującym się kościołem św. Michała Archanioła. Trasa drogi krzyżowej będzie wiodła ul. Chrobrego, Żwirową, Kościelną i Ogrodową, a zakończy się przed wejściem głównym do naszej świątyni. Jedyna droga krzyżowa w kościele o godz. 16,00

Również w najbliższy piątek 27 marca księża udadzą się do domów ludzi chorych, których nie odwiedzają w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentów świętych przed świętami. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W tym dniu, podobnie jak w latach ubiegłych, dziewczęta ze Służby Liturgicznej będą rozprowadzały palmy. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dla nich. Poświęcenie palemek na każdej mszy świętej, natomiast o godz. 11 procesja z palmami wokół świątyni.

Mińskie Towarzystwo Muzyczne oraz Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zapraszają na koncert wokalno- instrumentalny Stabat Mater wystąpią soliści: Magdalena Schabowska – sopran, Malwina Borkowicz – alt, Chór Kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego, Chór Cantate Domino z naszej parafii, Unplugged Orchestra oraz Michał Śmigielski – dyrygent. Koncert odbędzie się w Niedzielę Palmową 29 marca 2015 o godzinie 19.00. Projekt sfinansowany jest ze środków budżetu miasta Mińsk Mazowiecki.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorje. Szczegóły u ks. Proboszcza. Natomiast osoby zapisane na tę pielgrzymkę prosimy o uzupełnianie wpłat i danych osobowych.