III Niedziela Wielkiego Postu

W dniu dzisiejszym po mszach świętych zbiórka do puszek na działalność misyjną Kościoła. Przypominamy, że nasza diecezja przed kilkoma laty otworzyła placówkę misyjną w Sierra Leone w Afryce, w jednym z najbiedniejszych państw świata. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję wspierania misji.

Przypominamy, że dziś, podobnie jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17. Natomiast w piątek droga krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16 – z udziałem dorosłych, o 17 – z udziałem dzieci i o 19 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał, jak co roku wśród najuboższych paczki świąteczne. Od dzisiaj pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej rodziny lub osoby i taką paczkę przygotować. W kościele przed obrazem: Matki Bożej został wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i skarbona na ofiary pieniężne, przeznaczone na ten cel, natomiast do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy także do deklarowania wpłaty 1% podatku dochodowego na Caritas. Stosowne ulotki na ten temat są do wzięcia na stolikach w tylnej części kościoła.

Dziś po mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu chóru z parafii p.w. Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie.

Również w dniu dzisiejszym o godz. 15 Siostry Loretanki zapraszają do klasztoru przy ul. Kilińskiego 8 na tzw. dzień otwarty. Będzie to czas wspólnej modlitwy, refleksji na temat życia konsekrowanego oraz okazja do stawiania pytań i rozmowy.

Zebranie dla rodziców  uczniów klas 3 przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w czwartek 12 marca: o godz. 18 - SP przy ul. Siennickiej, 19 - SP przy ul. Dąbrówki, 17 - SP w Niedziałce i pozostałe szkoły

Rodziców ministrantów, lektorów i kandydatów zapraszamy na mszę św. w sobotę 14 marca na godz.18, po mszy dalsza część spotkania w salce.

Z okazji święta patrona rzemiosła – świętego Józefa, Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych w naszym mieście zaprasza na uroczystą mszę świętą, która zostanie odprawiona 15 marca o godz. 11 w parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę 15 marca o godz. 17 w salce pod kancelarią.

W przyszłą niedzielę, 15 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Porządek nabożeństw rekolekcyjnych:

Niedziela 15 marca 2015

Nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach św., na mszy św. o godz. 11 nauka dla dzieci

Poniedziałek 16 III – środa 18 III

6.30 – dorośli

8.00 – dorośli

9.30 – młodzież gimnazjalna

11.00 – dzieci z klas IV, V i VI oraz cała szkoła podst. z Niedziałki

12.30 – młodzież ze szkół średnich

16.00 – dzieci z kl. 0, I, II, III

18.00 – dorośli

20.00 – młodzież starsza i młode małżeństwa

Sakrament pokuty w czasie każdej Mszy świętej. Rekolekcje dla dorosłych i dzieci prowadzi ks. Kazimierz Seta, proboszcz w parafii w Otwocku Ługach, a dla młodzieży szkół gimnazjalnych i szkół średnich - zespół kleryków z seminarium duchownego.