II Niedziela Wielkiego Postu

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w dniu dzisiejszym o godz. 17 w salce domu parafialnego. Natomiast spotkanie dla kółek różańcowych w niedzielę za tydzień po mszy św. o godz. 12.30.

W dniu dzisiejszym obchodzimy ogólnopolski dzień pamięci o Żołnierzach Wyklętych, czyli działaczach niepodległościowego podziemia po II wojnie światowej. W ich intencji o godz. 12.30 zostanie odprawiona w naszym kościele msza święta, a po niej będzie dalszy ciąg uroczystości w różnych punktach miasta, o czym informuje plakat w gablocie ogłoszeń. Przed kościołem natomiast dziś zbiórka pieniędzy na rzecz identyfikacji, ekshumacji i godnego upamiętnienia mogił Żołnierzy Wyklętych.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu droga krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16 – z udziałem dorosłych, o 17 – z udziałem dzieci i o 19 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.

Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał, jak co roku wśród najuboższych paczki świąteczne. W kościele przed obrazem: Matki Bożej został wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i skarbona na ofiary pieniężne, przeznaczone na ten cel, natomiast do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W środę 4 marca o godz. 9.00 w Kaplicy Szpitalnej p.w. Świętego Ducha rozpoczniemy Jerycho Różańcowe. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się w intencji naszego szpitala i przychodni, w intencji wszystkich Pracowników i Pacjentów, w intencji naszych rodzin i całej Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Kaplica będzie otwarta przez 30 godzin. Czuwanie modlitewne zakończy Msza Święta w czwartek 5 marca o godz. 15.00. Szczegóły na temat czuwania na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu rano w czasie mszy świętych, natomiast po południu od godz. 17.30. Kapłani, jak co miesiąc udadzą się w piątek do chorych z komunią świętą o godz. 9.

Siostra Margaret organizuje wyjazd wakacyjny dla Bielanek. Spotkanie dla rodziców dzieci zapisanych na ten wyjazd odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 marca o godz. 11.45 w sali pod plebanią.

W przyszłą niedzielę 8 marca po mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu chóru z parafii p.w. Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie.

Siostry Loretanki serdecznie zapraszają do klasztoru przy ul. Kilińskiego 8, w niedzielę 8 marca, na godz. 15.00. Będzie to czas wspólnej modlitwy, refleksji na temat życia konsekrowanego, okazja do stawiania pytań, przyjaznego dzielenia się słowem i sobą nawzajem.