III Niedziela Adwentu 14.12.2014

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą one trwały do środy włącznie. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych.  Od poniedziałku do środy (15-17 XII) msze święte z naukami rekolekcyjnymi w godzinach: 6.30-msza św. roratnia, 9,  11,  16.30 - dla dzieci,     18,    20 (dla młodzieży i osób późno wracających z pracy). Spowiedź na wszystkich mszach świętych.

Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy chcieliby z racji Świąt Bożego Narodzenia skorzystać z  sakramentu pokuty i przyjąć Pana Jezusa w komunii świętej. Księża nawiedzą ich w domach w najbliższy piątek 19 XII od godz. 9.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego w niedzielę za tydzień 21 grudnia o godz. 17 w salce domu parafialnego.

Siostry loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej mszy świętej niedzielnej w kościele pod chórem, a także w klasztorze sióstr przy pl. Kilińskiego 8.

Również po każdej mszy św. niedzielnej można zaopatrzyć się w świece Caritas. Zapalona świeca, podobnie jak puste miejsce, pozostawione przy stole wigilijnym, symbolizuje naszą gotowość do dzielenia się miłością z potrzebującymi. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Z kolei ministranci rozprowadzają przed kościołem sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki i ich wyjazd wakacyjny.

Parafialny zespół Caritas organizuje, jak co roku, świąteczną pomoc dla ubogich z naszej parafii. Jeszcze tylko w dniu dzisiejszym można wylosować potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej paczkę. Jest także wystawiony kosz na produkty spożywcze oraz niedaleko chrzcielnicy - skarbona do składania ofiar pieniężnych. Jeżeli ktoś zna potrzebujące, ubogie rodziny lub osoby, może je zgłaszać w kancelarii lub po mszach świętych w zakrystii. Liczymy na ofiarność parafian w podjęciu tej szlachetnej inicjatywy.

Podobnie, jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 28 XII 2014 r. w czasie mszy św. o godz. 12.30. Prosimy, by zgłaszać jubilatów  w kancelarii parafialnej.

Jeżeli ktoś chciałby ofiarować choinkę do wystroju naszej świątyni proszony jest o zgłoszenie się do ks. Kamila.