Uroczystość Wszystkich Świętych

W dniu dzisiejszym msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8, 9.30, 11, 12.30 i 18. Po mszy świętej o godz. 12.30 (będzie to pierwsza msza św. gregoriańska za zmarłych) procesja z czytaniem wypominków jednorazowych, wewnątrz budynku kościoła.

Jutro 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w tym dniu, jak w każdą niedzielę. Po mszy świętej o godz. 16 (będzie to druga msza św. gregoriańska za zmarłych) procesja z czytaniem wypominków jednorazowych, wewnątrz budynku kościoła. Od poniedziałku msza święta gregoriańska z czytaniem wypominków listopadowych będzie odprawiana codziennie o godz. 8.

Jak ogłaszaliśmy wcześniej, w związku z małą frekwencją nie ma w dniu dzisiejszym ani jutrzejszym mszy świętej i procesji wypominkowej na cmentarzu. Zostały one przeniesione do kościoła.

Po mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za naszych zmarłych.

Przypominamy o obowiązku uiszczania opłat za groby po 20 latach. Na naszym cmentarzu jest bardzo dużo grobów nieopłaconych, które czasem trudno odróżnić od mogił zaniedbanych, jakie w najbliższych latach, ze względu na ograniczony obszar cmentarza zostaną przeznaczone do nowych pochówków. Informację o tym, czy konkretny grób ma aktualną opłatę, znajdziemy na stronie internetowej www.polski-cmentarz.com/minskparafialny oraz w kancelarii parafialnej.

W dniach od 1 do 8 listopada włącznie codziennie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

W jutrzejszą niedzielę, choć jest to pierwsza niedziela miesiąca, wyjątkowo nie ma procesji eucharystycznej po mszy św. o godz. 12.30.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w dniu jutrzejszym 2 listopada o godz. 17.

Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. dla szkoły podstawowej przy ul. Dąbrówki w przyszłą niedzielę 9 XI o godz. 16.00; 16.XI – dla SP w Starej Niedziałce i dzieci z pozostałych szkół.

Dziś i jutro Fundacja „Niezłomni” przeprowadza przed kościołem ogólnopolską kwestę na rzecz ekshumacji i identyfikacji Żołnierzy Wyklętych, czyli bohaterów podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej.