XXIX Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym trwa ogólnopolska akcja liczenia wiernych obecnych na mszach świętych.

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace, które jak ogłaszaliśmy, zostaną przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego w dniu dzisiejszym o godz. 17 w salce domu parafialnego.

W najbliższy piątek 24 X o godz. 18 mszę świętą połączoną z sakramentem bierzmowania odprawi w naszej świątyni ks. Biskup Marek Solarczyk. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 19 na liturgię pokutną, w środę o godz. 19 na próbę liturgii, natomiast w dzień bierzmowania, czyli w piątek  kandydaci wraz ze świadkami zajmują wyznaczone miejsca w kościele przed  godz.  17.40.

Jak ogłaszaliśmy w piątek na zakończenie mszy świętej ks. Biskup oficjalnie powoła w naszej parafii radę duszpasterską i wręczy osobom wybranym do niej stosowne pisma.

W związku z sakramentem bierzmowania nabożeństwo różańcowe w piątek zostanie odprawione wyjątkowo bezpośrednio po mszy świętej połączonej z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.

Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie miało miejsce w niedziele o 16.00: 26.X - SP przy ul. Siennickiej, 9.XI - SP przy ul. Dąbrówki, 16.XI - SP w Starej Niedziałce i pozostałych.

Już niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Dlatego też po mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można pobrać odpowiednie formularze oraz zgłaszać wypominki za naszych zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

W związku z bardzo małą frekwencją w czasie mszy świętej i procesji wypominkowej w dniu 1 listopada na cmentarzu, przenosimy je do kościoła. Tak więc zarówno 1 jak też 2 listopada msza święta gregoriańska i procesja z czytaniem wypominek będzie wyłącznie w kościele.

Przypominamy o obowiązku uiszczania opłat za groby po 20 latach. Informację o tym, czy konkretny grób ma aktualną opłatę, znajdziemy na stronie internetowej www.polski-cmentarz.com/minskparafialny oraz w kancelarii parafialnej.

Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej ogłasza zbiórkę ciepłej odzieży i żywności na rzecz uchodźców na Ukrainie, którzy ucierpieli w wyniku prowadzonych działań zbrojnych w tym kraju. Zbieramy nowe ubrania zimowe tzn. kurtki, swetry, spodnie, czapki, rękawiczki, buty, artykuły spożywcze o co najmniej 6 miesięcznym terminie przydatności (mąka, ryż, kasze, cukier, makarony, olej, puszki mięsne, słodycze, kawa, herbata) oraz artykuły higieniczne (płyn do kąpieli, szampon, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, pampersy). Zebrane dary do końca października można przynosić do domu parafialnego.