XXVIII Niedziela Zwykła

Dziś przeżywamy dzień papieski pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Jak co roku w tym dniu ofiary składane do puszek po mszach świętych są przeznaczone, w ramach fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, stanowiące żywy pomnik świętego Jana Pawła II.

Dziś na mszy świętej o godz. 16.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze szkoły w Starej Niedziałce i dzieci ze szkół spoza naszej parafii, które uroczystość I komunii świętej będą przeżywały w naszej świątyni.

Zebranie dla rodziców  uczniów klas 3 przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w czwartek 16 października: 18:00 - SP przy ul. Siennickiej;  19:00 - SP przy ul. Dąbrówki; 17:00 - SP w Niedziałce i pozostałe szkoły

Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17. Dodatkowo we wtorki i czwartki o godz. 17.15 różaniec prowadzony jest przez dzieci. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.

Ofiary zbierane na tace w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.

Spotkanie bielanek odbędzie się w sobotę, 18. października o godz. 13.00 w klasztorze Sióstr Loretanek. Zaproszone są również sypaczki i scholanki. Więcej informacji znajduje się w gablotce Dziewczęcej Służby Liturgicznej przy wejściu do kościoła, oraz w klasztorze Sióstr przy ul. Kilińskiego 8.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Dlatego też na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone kartki do wpisywania wypominków jednorazowych. Można je wziąć do domu i wypełnione oddać księdzu, który będzie je przyjmował w następną niedzielę po mszach świętych przy stoliku pod chórem. Natomiast wypominki listopadowe i roczne zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

Jak informowaliśmy, powołujemy w naszej parafii radę duszpasterską. W ostatnim miesiącu apelowaliśmy o zgłaszanie kandydatów do niej. Ponieważ zgłoszonych kandydatów jest mniej niż chcieliśmy przedstawić do wyborów, więc nie ma potrzeby przeprowadzania osobnych wyborów, a zgłoszeni kandydaci,  po ich zweryfikowaniu zostali przyjęci do rady. Pełny skład rady duszpasterskiej jest umieszczony w gablocie ogłoszeń przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Natomiast oficjalne jej powołanie nastąpi przez ks. biskupa Marka Solarczyka przy okazji mszy świętej połączonej z sakramentem bierzmowania, które będzie miało miejsce w naszym kościele w piątek 24 października o godz. 18.

Właściciel gospodarstwa sadowniczego w Osinach Nowych pilnie poszukuje pracowników do pracy przy zbiorze owoców. Szczegóły na ogłoszeniu w gablotach przed kościołem.