Święto Podwyższenia Krzyża

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji loterii fantowej i festynu odpustowego przed tygodniem. Szczególne podziękowania kierujemy do: harcerzy ZHP z Hufca Mazowsze, Agencji Tatulo, Niepublicznemu Przedszkolu „Klub Malucha”, wolontariuszom parafialnego zespołu Caritas oraz młodzieży oazowej z naszej parafii. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy wspólnie przeżywać święto Patronki naszej świątyni i wspólnoty parafialnej.

Rozpoczynamy przygotowanie do I komunii świętej. Pierwsze spotkanie dla rodziców w najbliższy czwartek 18 września w następujących godzinach: 18 – dla szkoły przy ul. Siennickiej,  19 – dla szkoły przy ul. Dąbrówki, 17- dla szkoły w Starej Niedziałce i pozostałych szkół.

Zgodnie z informacją zamieszczoną w odpustowym biuletynie parafialnym, który także dzisiaj jest wyłożony w tylnej części kościoła i można wziąć go do domu, zapraszamy do zgłaszania kandydatów do duszpasterskiej rady parafialnej. Zechciejmy skorzystać z tej formy zaangażowania się w życie naszej parafii. Szczegóły na temat rady, którą będziemy wkrótce powoływać, znajdziemy w biuletynie i na stronie internetowej naszej parafii.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich poszukujących Boga, potrzebujących Jego pomocy, pragnących służyć Kościołowi, na spotkanie modlitewne w środę.

W obecnym roku przeżywamy 100 lecie istnienia powiatowego szpitala w naszym mieście. Główne uroczystości z tej okazji odbędą się w najbliższy czwartek 18 września. Tego dnia o godz. 12 w naszym kościele odprawi mszę świętą ks. arcybiskup Henryk Hoser, na którą wszystkich zapraszamy.

Parafia w Jakubowie zaprasza na uroczystości związane z peregrynacją figury św. Michała Archanioła, które odbędą się w dniach 19-21 września, czyli od najbliższego piątku do niedzieli. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Komenda Stołeczna Policji ostrzega wszystkich przed nasilającymi się ostatnio kradzieżami pieniędzy dokonywanymi przez rzekomych krewnych, a nawet fałszywych pracowników policji, dotyczącymi zwłaszcza osób starszych i samotnych. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami, względem których nie mamy całkowitej pewności, co do intencji ich działania.