Ogłoszenia XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Nie będzie procesji. Po nabożeństwie spotkanie dla Kółek Różańcowych.

2. Jak co roku, w lipcu i sierpniu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.

3. Konferencja dla rodziców i chrzestnych dziś o godz. 17 w salce na plebanii.

4. Parafialny Zespół Caritas planuje urządzenie, podczas odpustu, loterii fantowej. Dochód z niej zostanie w całości przeznaczony na pomoc potrzebującym, zwłaszcza dzieciom. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię. Można je będzie składać do koszy wystawionych w kościele przy bocznych ołtarzach.

5. Mimo wysokich temperatur, pamiętajmy o godnym stroju, gdy przychodzimy na Mszę św. Wizyta w kościele to wizyta w budynku, którego gospodarzem jest Bóg. Obecność na Mszy św. to obecność na uroczystym spotkaniu z Bogiem.
Nasz ubiór w kościele to nie tylko manifestacja naszego szacunku dla Boga, ale również szacunku dla innych wiernych - obowiązek, który podpowiada nam przykazanie miłości. To również świadectwo naszej wiary, swoista ewangelizacja w stosunku do tych, którzy w niedzielę do kościoła nie trafili - przypomnienie im o tym, że to jest niedziela - Dzień Pański.

6. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy miłego odpoczynku, Opieki Matki Bożej i szczęśliwych powrotów do domu.