III Niedziela Zwykła

Dzisiaj III niedziela zwykła, która zgodnie z motu proprio Aperuit illis papieża Franciszka obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Pamiętajmy o czytaniu i rozważaniu Ewangelii w naszych domach całymi rodzinami.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 Grupy Modlitewnej Ojca Pio, poprzedzone różańcem o godz. 17.30. Po Mszy  św. spotkanie w domu parafialnym.

We wtorek Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Za przyczyną św. Franciszka Salezego, módlmy się, aby pracownicy mediów z poszanowaniem przekazywali prawdę, do której mają prawo wszyscy obywatele.

W środę Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00. Tym dniem kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W czwartek 26 stycznia Odnowa w Duchu św. „Nazaret” zaprasza po Mszy św. wieczorem na modlitwę za małżeństwa i rodziny i konferencje tematyczną.

W dniach 9 – 17 czerwca 2023 r. planowana jest pielgrzymka z Ks. Karolem do Włoch, śladami św. Jana Pawła II w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W programie Wadowice – Kahlenberg – Padwa – Rzym – Cascia – Loreto – Rosolina Mare – Kraków. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, naprawdę warto. Szczegóły w gablocie i pod nr tel.: 604 652 518.

W zakrystii można nabyć podręcznik do historii: „Historia i Teraźniejszość” – koszt 45 zł. Aby lepiej zrozumieć teraźniejszość trzeba znać prawdziwą historię.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Włodzimierz Buklarewicz Pallotyn, który wygłosi do nas Słowo Boże i po Mszy św. będzie zbierał na remont kościoła w Berezie Kartuskiej w obwodzie Brzeskim na Białorusi.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Kardynał Pell – męczennik oszczerstw – artykuł o. Dariusz Kowalczyka SJ. W jaki Kościół wierzę? Odpowiedź przedstawia nam na podstawie słów Benedykta XVI ks. Henryk Zieliński.  Radość tworzenia – rozmowa z Marcinem Styczniem, wokalistą i autorem tekstów piosenek. Jest również dostępny  „Gość Niedzielny” :  Koszt czasopisma 10 zł. Jest do nabycia „Anioł Sróż” dla dzieci.

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, czyli tzw. Kolęda. Dziękujemy za miłe przyjęcie, za modlitwy, za ofiary i za cegiełki na budowę domu katechetycznego,  którego budowę rozpoczęliśmy. Prosimy też, aby w domach nie było za gorąco, gdyż wychodząc później na zimne powietrze łatwo jest się zaziębić. Pamiętajmy że nie ma wizyty duszpasterskiej na klatce schodowej tylko w mieszkaniu. Kancelaria parafialna będzie czynna w czasie kolędy przed południem od 10.00 do 12.00 po południu od 16.00 do godz. 17.00. Przyjęcie kapłana we własnym mieszkaniu, to przyznanie się do bycia katolikiem i ma wartość religijnego świadectwa. W ten sposób potwierdzamy, że należymy do tej parafii, potwierdzamy nasze życie religijne i pragniemy korzystać z posługi i pracy duszpasterskiej kapłanów tej parafii. Pragniemy błogosławić i wspólnie z domownikami się modlić. Na czas wizyty duszpasterskiej prosimy o modlitwę za wszystkie rodziny parafii i za nas kapłanów. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, poświęconą wodę, kropidło. Uczniowie przygotowują zeszyty z katechezy szkolnej, kandydaci do bierzmowania okazują indeksy. W czasie kolędy przed posesjami i blokami prosimy o otworzenie bram lub furtek na znak oczekiwania na księdza.