Niedziela Chrztu Pańskiego

Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która zamyka liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się Okres Zwykły trwający do Środy Popielcowej. Tradycyjnie żłóbek i choinki będą w kościele do 2 lutego.

Dziś przyjechał do nas ks. Paweł z Ukrainy, który będzie zbierał ofiary na remont XVII wiecznego klasztoru, który jest pod jego opieką.

Nasz chór parafialny „Cantate Domino” serdecznie zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 18.00.

12 stycznia w czwartek Odnowa w Duchu  św. „Nazaret” zaprasza po Mszy św. wieczornej do domu parafialnego na opłatek połączony z agapą.

13 stycznia w piątek Odnowa w Duchu  św. „Nazaret” zaprasza po Mszy św. wieczornej na Drogę Krzyżową za kapłanów.

Do dzisiaj wieczorem można przynosić rzeczy dla walczącej Ukrainy.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Piotr z Tulczyna na Ukrainie, który będzie zbierał przed kościołem ofiary na odbudowę kościoła i będzie chodził po kolędzie.

Na terenie kościoła został znaleziony rower. Wiadomość u P. Organisty.

Dziękujemy wszystkim którzy zorganizowali „Orszak Trzech Króli” i włączyli się swoją pracą w te dzieło. Dziękujemy też wszystkim za wsparcie dla Misji Świętych w wysokości 12 250 złotych. Jest to duża pomoc dla misjonarzy.

Na Hospicjum na Litwie zebrano 17 000 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jest możliwość ufundowania pozostałych 5 stacji Dróg Krzyżowych w naszym kościele. Koszt jeden stacji to 32 000 zł.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Jak dziś pokazywać Boga – O czym mówi nam Uroczystość Objawienia Pańskiego? Rozmowa z ks. prof. Pawłem Mazurkiewiczem. Spuścizna Ratzingera – rozmowa z kard. Gerhardem Mullerem. Spór o religie czy ustrój? Artykuł ks. Henryka Zielińskiego.  W „Gościu Niedzielnym” : Przychodzi ksiądz do mieszkania. Dlaczego nie warto rezygnować z tradycyjnej formy odwiedzin duszpasterskich. Papież po przejściach. Papież senior przeszedł z Kościołem i przeżył dla Kościoła więcej niż niejeden z jego krytyków. Dodatek specjalny – testament duchowy papieża Benedykta XVI. Koszt czasopisma10 zł. Jest do nabycia „Anioł Sróż” dla dzieci.

W naszej parafii rozpoczęła się wizyta duszpasterska, czyli tzw. Kolęda. Dziękujemy za miłe przyjęcie, za modlitwy i za ofiary. Prosimy też, aby w domach nie było za gorąco, gdyż wychodząc później na zimne powietrze łatwo jest się zaziębić. Zestawy kolędowe można nabyć u sióstr Loretanek na placu Kilińskiego. Wodę  święconą można pobrać w zakrystii.  Kancelaria parafialna będzie czynna w czasie kolędy przed południem od 10.00 do 12.00 po południu od 16.00 do godz. 17.00. Przyjęcie kapłana we własnym mieszkaniu, to przyznanie się do bycia katolikiem i ma wartość religijnego świadectwa. W ten sposób potwierdzamy, że należymy do tej parafii, potwierdzamy nasze życie religijne i pragniemy korzystać z posługi i pracy duszpasterskiej kapłanów tej parafii. Pragniemy błogosławić i wspólnie z domownikami się modlić. Na czas wizyty duszpasterskiej prosimy o modlitwę za wszystkie rodziny parafii i za nas kapłanów. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, poświęconą wodę, kropidło. Uczniowie przygotowują zeszyty z katechezy szkolnej, kandydaci do bierzmowania okazują indeksy. W czasie kolędy przed posesjami i blokami prosimy o otworzenie bram lub furtek na znak oczekiwania na księdza.