Sprawozdanie duszpasterskie za 2022 rok

.

Sprawozdanie gospodarcze:

1. Parafia nie zalega z żadnymi długami ani nie zalega z płatnościami
  2. Dzięki waszym ofiarom na tacę oraz kolędowym, a także przelewom bankowym i ofiarom indywidualnym przynoszonym do kancelarii na utrzymanie i funkcjonowanie naszego kościoła jako budynku np. bieżące remonty, prąd, gaz na grzanie a także różne inwestycje starcza. Za waszą hojność i troskę składam serdeczne Bóg zapłać. Dla przykładu w zeszłym roku za grudzień za gaz zapłaciliśmy 30 tys.  zł  podobnie i w styczniu tego roku.
  3. W tym roku zostało wybudowane ok. 65 mb ogrodzenia od ul. Ogrodowej jeszcze nie w pełni dokończone. A na cmentarzu wybudowane zostało 80 mb ogrodzenie z kamienia. Wszystkim ofiarodawcom kamienia nawet z poza parafii gorąco dziękuję. Również na nowym odcinku zostało zamontowanych 2 krany o długości ok. 55 m.
  4. Również na cmentarzu na odcinku 160 m wzdłuż nowego ogrodzenia wykonane zostało odwodnienie.
  5. Jak Bóg pozwoli w przyszłym roku planuję postawić w stanie surowym pod dach budynek katechetyczny, kontynuować prace rozpoczęte na cmentarzu min. wstawienie 2 bram, jedną przy blaszaku, drugą  przy wjeździe na cmentarz od strony górnego parkingu.
  6. W kościele został całkowicie odnowiony prospekt organowy, został do renowacji balkonik. Również dzięki inicjatywie P. Jarosława Belkiewicza i indywidualnych ofiarodawców, jest już w kościele 8 stacji Drogi Krzyżowej a jedna się robi na zamówienie. Te stacje nie są po to , by było ładnie w kościele, ale przede wszystkim na większą chwałę Boża. Jeśli kogoś stać  na ufundowanie to niech to zrobi ja szybciej, bo drugiej takiej okazji nie będzie, a Bóg jak nie tu, to w niebie wynagrodzi.

STATYSTYKI ZA 2022:

CHRZTY – 134

I KOMUNIA – 280 DZIECI

ŚLUBY- 37 PAR

BIERZMOWANIE – 107 OSÓB

CHORZY – SAKRAMET CHORYCH – 1303 OSOBY W PARAFI I SZPITALU

POGRZEBY – 210

Do naszego kościoła uczęszcza co niedzielę ok. 21% wiernych.

Działają grupy parafialne:

1. Caritas
  2. Lektorzy i ministranci
  3. Odnowa w Duchu św.
  4. Oaza
  5. AA
  6. ZHR
  7. Grupa Seniorów prowadzonych przez Parafialny Caritas
  8. Bierzmowani – kandydaci
  9. Rodzice i dzieci przygotowujące się do I komunii św.
  10. Modlitewna Grupa Ojca Pio.
  11. Duszpasterstwo Chorych związane w szpitalu.
  12. 2 poradnie małżeńskie i 1 poradnia rodzinna
  13. Koła Żywego Różańca
  14. Rodzinne Koła Różańcowe
  15. Schola i chór parafialny