II Niedziela Adwentu

Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja w kościele. Dziś zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. O godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Dziś spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 18.50.

Roraty odprawiane są w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci do uczestniczenia w Roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci. Ze względu na Roraty Msza Św. o godz. 7.00 została odwołana. Kolejna Msza Św. będzie o godz. 8.00.

Odnowa w Duchu św. zaprasza na adoracje Najświętszego Sakramentu w 8 w czwartek po wieczornej Eucharystii na swoje spotkanie w salce w domu parafialnym. Przyjdź poznaj inną formę modlitwy.

8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, o 11.45 godzinki, o godz. 12.00 Msza Św. zbiorowa i Godzina Łaski. O 18.00 będzie Msza Św. w święto patronalne Bielanek. O godz. 7.10 odbędzie się Msza św. w intencji dziękczynnej za wszystkich pracowników PGE Oddział Mińsk Mazowiecki.

Odnowa w Duchu św. zaprasza w piątek 9 grudnia po wieczornej Eucharystii na Drogę Krzyżową za kapłanów.

Również w piątek 9 grudnia parafia św. Antoniego zaprasza na katechezę dla dorosłych do dolnego kościoła o godz. 19.00. Tematem katechezy będzie „Zagrożenia duchowe na Youtube i TikToku. Stare zło w nowym opakowaniu. Joga, homeopatia, tarot, energia z drzew i inne przesądy”. Prelegentem będzie p. Robert Tekieli.

10 grudnia wspomnienie MB Loretańskiej. Z racji święta naszych sióstr Loretanek życzymy im opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego w ich posłudze.

Za tydzień 12 grudnia w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które do środy włącznie poprowadzi ks. Adam Anuszkiewicz egzorcysta, raper i kapelan zakładu poprawczego z Białegostoku. Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Szczegóły za tydzień.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne w kościele pod chórem. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach w zakrystii, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Są one do nabycia w kościele pod chórem.

Parafialny Zespół Caritas, jak co roku, będzie przygotowywał paczki świąteczne dla około dwustu osób, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Prosimy o przynoszenie trwałych artykułów spożywczych oraz środków czystości i składanie ich do kosza wystawionego w kościele. Można też wrzucać do skarbony Caritas nawet niewielkie datki, za które kupimy świąteczne artykuły spożywcze. Pod chórem, za „co łaska”, rozprowadzane są ręcznie wykonane przez seniorów, bardzo ładne, ozdoby bożonarodzeniowe. Niech okazane dobro wróci do każdego darczyńcy stokrotnie. Wszystkim, z góry, składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na Dom Dziennego Pobytu prowadzony przez Caritas Diecezji naszej na ul. Granicznej w Mińsku Mazowieckim.

Bóg zapłać za trzy ofiary na utrzymanie kościoła i ogrzewanie w wysokości 1000 zł, 500 zł i 200 zł. Rok temu koszt miesięcznego ogrzania kościoła wyniósł 30. 000 zł. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i za wszelkie ofiary składane przy tej okazji na tacę, czy na konto parafialne.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Na Wschodzie bez zmian? – W oczekiwaniu na Boga, który dla nas stał się człowiekiem, nie ulegajmy na cierpienie drugiego człowieka – przypomina ks. Henryk Zieliński. Cierpiący Kościół na Wschodzie – o sytuacji Kościoła katolickiego na Wschodzie. Maryja ze Świętego Domku – O miejscach kultu Pani Loretańskiej w naszej diecezji.  W „Gościu Niedzielnym” : Dodatek o Edmundzie Wojtyle – Życie złożone w ofierze. Wierzę w święty Kościół powszechny – Dlaczego na Kościół trzeba patrzeć z wiarą? Widzę cię Zacheuszu! Kościoły pustoszeją, bo ludzie nie słyszą w nich odpowiedzi na istotne dla nich pytania – mówi ks. prof. Tomas Halik.  Jest również dostępny nowy najnowszy „Anioł Stróż”.