XXIII Niedziela Zwykła

Informujemy, że we wrześniu w niedzielę Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie. Będą dopiero od października. Natomiast wraca w dni powszednie Msza św. o godz. 8.00.

Dziś trwa  zbiórka do puszek przed kościołem na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie odbywa się Diecezjalne Spotkanie Rodzin.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Niedziałce zaprasza dziś serdecznie na Piknik „Niedziałka żegna lato” – które rozpocznie się  Mszą św. o godz. 14.00 przy remizie OSP. W programie występy dla dzieci i pań z Koła Gospodyń Wiejskich, grill, muzyka na żywo i wiele darmowych atrakcji dla dzieci.

W wtorek i środę i czwartek w naszym kościele 40-to godzinne nabożeństwo bezpośrednio przygotowujące nas na odpust parafialny, w święto Narodzenia NMP 8 września. Msze św. ze spowiedziami w trzy dni od wtorku do czwartku o godz.: 6.30, 8.00, 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 18.00, później Msza św. z nauką. W czwartek z racji Odpustu parafialnego nie będzie czynna kancelaria parafialna. 40 godzinne nabożeństwo i sumę odpustową w czwartek o godz. 18.00 poprowadzi ks. Kanclerz naszej diecezji ks. dr Maciej Miętek. W tym dniu na Mszy św. wieczornej będzie również miało miejsce przyjęcie szkaplerza i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Służbę Liturgiczną.

Nasza parafia obchodzi w dniach 10 11 września 600 lecie powstania i będzie przeżywała wizytację kanoniczną przez ks. Bp Romualda Kamińskiego. Szczegóły przebiegu w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta!

Program uroczystości: 10 wrzesień 2022 r. (sobota) Godz. 11.00 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej. Po Mszy Świętej koncert - „MUZYCZNA LEKCJA HISTORII” w wykonaniu znakomitych artystów scen warszawskich oraz chóru pod Dyrekcją Michała Śmigielskiego. Scenariusz i prowadzenie: Ryszard Nowaczewski.

11 wrzesień 2022 r. (niedziela) porządek niedzielny Mszy św. Ks. Bp będzie obecny: o godz. 9.30 - Przekazanie władzy Proboszcza ks. Biskupowi i Msza św., o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i Msza dla dzieci i Msza św. Dziękczynna w intencji parafian i przychodzących do naszego kościoła pod przewodnictwem ks. Bpa Romualda o godz. 12.30. Od godz.13.30 – Piknik, na placu przy domu parafialnym. Wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  Ciepły poczęstunek. Kiełbaski z grilla. Dmuchane zjeżdżalnie. Malowanie twarzy. Plecenie warkoczyków.  Konkursy. Strzelnica … Wspólne śpiewanie piosenek o Mińsku Mazowieckim razem z zespołem „MIŃSKA KAPELA MAŁEGO STASIA”. Godz. 16.45 - kościół. Występ „ORKIESTRY KONCERTOWEJ REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO”, dzięki staraniom senator Marii Koc, Posłowi Danielowi Milewskiemu i Krzysztofowi Miąsko Prezesowi Fundacji Aktywny Mińsk Mazowiecki, którzy objęli koncert honorowym patronatem. Świętowanie zakończymy MSZĄ ŚWIĘTĄ o godz. 18.00 z oprawą muzyczną tejże orkiestry. Na świętowanie zaprasza Ks. Proboszcz Jerzy Mackiewicz, organizatorzy i wspólnota parafialna.

Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne w Warszawie.

We wtorek 13 września 2022 r. o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

Wspólnota Mężczyzn Przeczystego Serca św. Józefa w Nowych Osinach zaprasza na spotkanie 13 września o godz. 19.30 w Domu św. Józefa. Szczegóły w gablocie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do mieszkańców Starej Niedziałki, którzy wsparli dzieło V Stacji Drogi Krzyżowej. Przyjęło nas 170 rodzin, którzy ofiarowali 17650 zł. Koszt wykonania stacji opiewa na kwotę 32000 zł. Brakującą sumę uzupełnią inni fundatorzy. Kto chciałby wesprzeć to dzieło może dobrowolną kwotę wpłacić do Siostry Anny – zakrystianki.

Ruch Światło Życie „Oaza” zaprasza chętnych na pierwsze spotkanie powakacyjne w piątek na godz. 19.30. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

Parafialna schola „Kropelki” ogłasza nabór. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na pierwszą próbę, która odbędzie się w najbliższy piątek 9 września o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. „Ten kto śpiewa, dwa razy się modli”.

Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową za kapłanów 9 września w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

Serdecznie dziękujemy Szkole Budowlanej za patronat nad Mszą św. na zakończenie i rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach, młodzieży, nauczycielach i katechetach którzy rozpoczęli nowy rok szkolny. Wypraszajmy dla nich światła Ducha Świętego i opieki NMP Stolicy Mądrości.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: O. Dariusza Kowalczyka – Ile katolickości w szkole katolickiej? W domu Matki Bożej – rozmowa z S. Brygida Olędzką, przełożoną Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej zapraszająca na uroczystości odpustowe do Loretto w dniu 11 września.  W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: o naszej parafii - U Hallerowskiej Pani. Artykuł Między Wschodem a Zachodem.