XXII Niedziela Zwykła

Informujemy, że we wrześniu w niedzielę Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie. Będą dopiero od października. Natomiast wraca w dni powszednie Msza św. o godz. 8.00.

1 września w czwartek, przypada 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie za tych, co oddali życie za Ojczyznę.

W czwartek 1 września Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy też nauczycieli, dyrektorów szkół oraz poczty sztandarowe. Zachęcamy dzieci, młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego. Przez cały tydzień na Mszach św. spowiedź szczególnie dla dzieci i młodzieży. Jeśli się zwrócimy do Boga, to ustanie wojna na Ukrainie, a jeśli nie to mogą nawiedzać nas inne nieszczęścia. Tylko w Bogu ratunek i wspomożenie.

W czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla Katechetów w Domu Parafialnym.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. rozpoczyna nowy rok formacyjny. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek 1 września po wieczornej Mszy św. Zapraszamy przyjaciół, chętnych i członków wspólnoty.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy świętych. W I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z 15 minutowym rozważaniem 1 tajemnicy, a po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych połączone z modlitwą różańcową.

W najbliższą sobotę rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 9.00 nowy rok formacyjny Służby Liturgicznej Ołtarza. Zapraszamy ministrantów, lektorów, bielanki, sypaczki i scholkę i ich rodziny.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja i procesja z Najświętszym Sakramentem.

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Za tydzień 4 września w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin. Więcej informacji na stronie diecezji.

8 września w czwartek w naszej parafii uroczystość odpustowa pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzi je 40-godzinne nabożeństwo w kościele. Szczegóły za tydzień.

We wtorek 13 września 2022 r. o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Niedziałce zaprasza serdecznie na Piknik „Niedziałka żegna lato” – 4 września, który rozpocznie się  Mszą św. o godz. 14.00 przy remizie OSP. W programie występy dla dzieci i pań z Koła Gospodyń Wiejskich, grill, muzyka na żywo i wiele darmowych atrakcji dla dzieci.

Pani dyrygent ze Szkoły Salezjańskiej w Mińsku Maz. zaprasza chętne dzieci od lat 4 i młodzież na zajęcia muzyczne prowadzone w Mińsku Maz. ul Plac Stary Rynek 5. Zajęcia ruszają od 2 września. Więcej informacji na stronie internetowej: www.facebook.com/scaccato. Przy wyjściu z kościoła po Mszy św. będą rozdawane ulotki.

Za tydzień w sobotę 3 września w Nowych Osinach w godzinach od 15:00 do 20:00 odbędzie się piknik na zakończenie wakacji dla dzieci i młodzieży w ramach promocji sportu i służb mundurowych. W programie wiele atrakcji dla dzieci.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Przed pobielana ścianą – Patrząc na coraz bardziej agresywne ataki na duchowieństwo, dochodzę do przekonania, że nie jest to czas nastawiania drugiego policzka, ale dawania adekwatnej odpowiedzi – twierdzi o. Dariusz Kowalczyk SJ. O diecezjalnym spotkaniu rodzin w Radzyminie  4 września - zachęca ks. Robert Wielątek, dyrektor Krajowego Biura Duszpasterstwa Rodzin Konferencji Episkopatu Polski. Na spotkaniu nie zabraknie świadectw, zabaw integracyjnych i poczęstunku.   W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: Jak patrzeć na cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co na nim  jest najważniejsze, oraz o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi czy świętych. Mundek – historia prawdziwa. O bracie św. Jana Pawła II, którego 27 sierpnia przypada rocznica jego urodzin. Dostępny jest także do nabycia miesięcznik formacyjny „Różaniec” w kwocie 8 zł 50 gr.