XXI Niedziela Zwykła

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do MB Mińskiej.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Przypominamy, że do końca września nie ma niedzielnej Mszy świętej o godz. 16.00. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie także Mszy świętej o godz. 8.00.

23 sierpnia we wtorek o godz. 18.00 Msza św. Grupy Modlitwy Ojca Pio poprzedzona różańcem o 17.30. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

Dziękuje ofiarodawcom 15 rodzin, które w kancelarii złożyły swój dar na remont prospektu organowego w wysokości 5500 zł, a także wpłaciły na konto parafialne 7000 zł.

Dziękujemy za nakrętki plastikowe i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

W okresie wypoczynku pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego. Polecamy w naszych modlitwach Panu Bogu tegoroczne zbiory, oraz wszystkich przebywających na letnim wypoczynku.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Po co celibat – rozmowa z ks. dr Markiem Dziewieckim.  Rozeznaj powołanie – rozmowa z ks. dr Tomaszem Sztajerwaldem, rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-praskiej. Koniec Kościoła, jaki znamy. Zachodnia cywilizacja została ukształtowana przez chrześcijaństwo. Na naszych oczach następuje koniec tego świata. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: Medjugorie – niedokończona podróż. Rozmowa z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. Czekając na dobre owoce – o sytuacji katolików w Chinach oraz skutkach porozumienia między chińskim rządem i Watykanem.