XVI Niedziela Zwykła

Po każdej Mszy Świętej,  przed kościołem, Parafialny Zespół Caritas oraz Fundacja Dziękujemy za Wolność będą zbierać ofiary na zakup środków medycznych, przeznaczonych dla walczącej Ukrainy. Do zapakowania jest jeszcze prawie dwieście specjalistycznych plecaków. Pomóżmy ratować ludzkie życie. Dotychczasowym i przyszłym ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Dziś o godz. 12.30 po Mszy św. nabożeństwo do MB Mińskiej z okazji 3 niedzieli miesiąca.

Dziś o 17.00 nauka przedchrzcielna.

Od poniedziałku remontujemy prospekt organowy. Całkowity koszt to 140.000 zł. Dziękuję bardzo P. konserwatorowi z Warszawy i Urzędu Marszałkowskiemu za przyznanie dla naszej parafii po 40.000 zł. Jeśli by ktoś chciał złożyć ofiarę na prospekt organowy, może to uczynić w kancelarii, nabywając cegiełkę i zostanie wpisany do księgi pamiątkowej lub złożyć w kopercie z danymi swoimi i z adresem. Można również dokonać przelewu na konto parafialne z dopiskiem na cele kultu religijnego lub renowacja prospektu organowego.

W piątek święto św. Marii Magdaleny.

W sobotę święto św. Brygidy – patronki Europy. Módlmy się w intencji naszego kontynentu, o wierność Prawu Bożemu, wzajemne poszanowanie i pokój. O godz. 18.00 Msza św. Grupy Modlitwy O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

W przyszłą niedzielę, w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i pojazdy mechaniczne z których ¼ będzie przeznaczona na misjonarzy.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym ks. Jarosław z Białorusi. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę świątyni w Homlu na Białorusi.

Przypominamy, że do końca września nie ma niedzielnej Mszy świętej o godz. 16.00. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie także Mszy świętej o godz. 8.00.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w godzinach porannych. Można je zamawiać w kancelarii.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Medjugorie na Festiwal Młodych od 30 lipca do 10 sierpnia tego roku. Bliższe informacje pod nr tel.: 513 599 323.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o przynoszenie.

W okresie wypoczynku pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Jak dobrze przeżyć Mszę św. – rozmowa z o. Jackiem Salijem OP. Papież o liturgii w dokumencie „Desiderio desideravi”. Omawia o. prof. Dariusz kowalczyk SJ. Polskie La Salette w Dębowcu.  W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: Czuwając przy Matce – Jaka jest geneza Apelu Jasnogórskiego i dlaczego stał się on w Polsce tak popularny. Na rolkach do domu – w drodze do Matki. W sierpniu tysiące pątników wyruszają na pielgrzymi szlak, by z ufnością powierzyć swoje intencje Maryi.