XIII Niedziela Zwykła

Dziękujemy Siostrom Pallotynkom z Kamerunu za złożone świadectwo swojej pracy misyjnej. Po każdej Mszy świętej przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary siostrom na budowę przedszkola właśnie w Kamerunie.

W tym tygodniu przypadać będą: pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek spowiedź na Mszach świętych. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec z rozważaniami. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.30 odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Z uwagi na wakacje nie będzie procesji.

W środę, 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte tego dnia o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na konserwację bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

Przed nami ostatnie dni czerwca. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszym kościele odprawiane są po wieczornej Mszy świętej. Do końca miesiąca zostało ich raptem kilka.

W noc z piątku na sobotę w kaplicy adoracyjnej w kościele odbyło się nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, za grzechy nasze, naszych rodzin i całego kraju. Dziękujemy wszystkim, którzy licznie włączyli się w wspólną modlitwę.

Pojawiła się inicjatywa parafian, którzy pragną kontynuować nocną adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dlatego też chcielibyśmy zaprosić wszystkich do tej inicjatywy. Najbliższa adoracja jest planowana na III piątek miesiąca po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 15 na 16 lipca. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Przypominamy, że do końca września nie ma niedzielnej Mszy świętej o godz. 16.00. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie także Mszy świętej o godz. 8.00.

Dziękujemy za kamienie przywiezione do grodzenia cmentarza i prosimy o dalsze.

Ponieważ trwają upały i wszystkim jest gorąco, nam księżom także, pragniemy przypomnieć, że do kościoła należy przyjść w godnym stroju, a nie jak na działkę. Pan Bóg szanuje każdego z nas, my uszanujmy Jego.

Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej, śladami Chrystusa. Wraz z pielgrzymami wyruszy ks. Tomasz, nasz wikariusz oraz ks. Stefan i ks. Rafał. Planowany termin to 9-16 listopada tego roku. Prosimy, aby wszyscy, którzy już się zapisali, zgłosili się do zakrystii po Mszy świętej. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Tomasza.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł Sztuka na chwałę Boga – o pięknie i znaczeniu witraży, a w tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł Serca miłością haftowane ­– o tym dlaczego siostry sercanki mają wyhaftowane serce na habicie i do kogo należy. Jest również do nabycia najnowsze „Miłujcie się” i „Głos Ojca Pio”.

Rozpoczęły się wakacje szkolne. Wszystkim uczniom, rodzinom, nauczycielom i urlopowiczom życzymy udanego odpoczynku i jednocześnie przypominamy, że czas wakacji jest także dobrą okazją do spotkania z Panem Bogiem. Nie zapominajmy w tym czasie o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.