XII Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Procesji Eucharystycznej z okazji Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wybudowanie 4 ołtarzy i przyozdobienie ich:

- za ołtarz I – mieszkańcom Starej Niedziałki
- za ołtarz II – Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym
- za ołtarz III – Grupie modlitewnej św. o. Pio
- za ołtarz IV – Siostrom Loretankom i Ochotniczej Straży Pożarnej

Dziękujemy Władzom Miasta i Powiatu za uprzątnięcie trasy procesji i życzliwość, Policji, Straży Miejskiej i OSP z Mińska za zabezpieczenie trasy procesji
i pilnowanie porządku. Dziękujemy też Panom: Organiście i Kościelnemu, Siostrze Zakrystiance, Chórowi Parafialnemu, Służbie Liturgicznej, Dzieciom sypiącym kwiaty i Bielankom, Paniom z Kółek Żywego Różańca i Starszej Służbie Liturgicznej niosącym: baldachim i feretrony, panu, który niósł chorągiew oraz wszystkim Parafianom i Gościom za czynny udział we Mszy świętej i procesji oraz za dar modlitwy. Dziękujemy za udział pocztów sztandarowych.

W miniony piątek, 17 czerwca, odbył się pogrzeb śp. ks. Eugeniusza Lewandowskiego, który przez blisko 10 lat był rezydentem w naszej parafii. Mszę pogrzebową, wraz z biskupem Romualdem Kamińskim, odprawiało blisko pięćdziesięciu kapłanów. Trumna z ciałem ks. Eugeniusza została złożona w grobie rodzinnym na cmentarzu w Kałuszynie.

Do czwartku włącznie zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Są odprawiane bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej. We czwartek na Mszy świętej o godz. 18.00, na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków wykonanych z ziół i kwiatów.

We czwartek, 23 czerwca, Kościół w liturgii będzie obchodził przeniesioną Uroczystość Narodzin Świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia Msze święte o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Natomiast w piątek, 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze tego dnia o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Msze św. o godz. 15.00 i 18.00 są zbiorowe jak w każdy piątek. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.

Również we czwartek, 23 czerwca, o godz. 18.00 Msza święta grupy modlitewnej św. ojca Pio. O godz. 17.30 różaniec, a po nabożeństwie i procesji spotkanie w domu parafialnym.

W piątek, 24 czerwca, o godz. 8.00 zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta za kończący się rok szkolny, z prośbą o błogosławieństwo na wakacje. Zapraszamy szkoły z pocztami sztandarowymi, uczniów z rodzinami i nauczycieli. Natomiast
o godz. 19.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim uroczysta Msza święta w intencji miasta, którego patronem jest właśnie święty Jan Chrzciciel.

W piątek 24 czerwca zapraszamy także na nocne czuwanie pokutne, wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze, naszych rodzin i całego kraju. Czuwanie będzie odbywać się w kaplicy adoracyjnej. Lista chętnych do czuwania na konkretną godzinę wraz z numerem telefonu będzie w zakrystii.

W sobotę, 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 6.30, 7.00, 8.00, i 18.00.

Parafialny Zespól Caritas i Fundacja „Dziękujemy za Wolność” dalej prosi o artykuły medyczne, przeznaczone na pomoc Ukrainie. Dzięki ofiarodawcom wysłaliśmy już tam, w pełni wyposażone, apteczki, plecki i pakiety medyczne. Mamy jeszcze do zapakowania 200 specjalistycznych plecaków medycznych. Nasza pomoc może uratować czyjeś życie. Wykaz potrzebnych artykułów można znaleźć w gablocie przed kościołem. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień przyjadą do nas siostry zakonne (pallotynki) z Kamerunu, które będą składać świadectwa swojej pracy misyjnej, a po Mszach świętych przed kościołem będą zbierać ofiary na budowę przedszkola w Kamerunie.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii, zarówno w tygodniu jak i w niedzielę, odprawiane są po wieczornej Mszy świętej.

Przypominamy, że do końca września nie ma Mszy świętej o godz. 16.00.

Wczoraj Grupa Modlitewna św. ojca Pio wraz z księdzem diakonem Mateuszem uczestniczyła w nocnym czuwaniu modlitewnym w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej, śladami Chrystusa. Wraz z pielgrzymami wyruszy ks. Tomasz, nasz wikariusz. Planowany termin to 9-16 listopada tego roku. Po Mszy Świętej w zakrystii można wsiąść folder informacyjny. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Tomasza.

Dziś po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Z ofiar złożonych przy tej okazji jedna czwarta będzie przeznaczona dla misjonarzy na zakup samochodów, rowerów, łodzi i motocyklów – by mogli dojeżdżać na placówki misyjne nieraz dziesiątki kilometrów.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy m.in. artykuł O dzieciach w cyberświecie - wywiad z Januszem Wardakiem, inicjatorem kampanii „Mniej ekranu, więcej rodziny”, a w tygodniku Gość Niedzielny m.in. artykuł Jak nas widzą, czyli co o Polsce wie statystyczny Amerykanin czy Brazylijczyk.