Uroczystość Trójcy Najświętszej

Dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

Rozpoczęła się rekrutacja do naszego diecezjalnego seminarium duchownego. Z tej racji otrzymaliśmy list: „Jako wspólnota przełożonych i kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej pragniemy skierować słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś woła do serc wielu z Wasi pragnie Was zaprosić do przygody oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej Diecezji stoi przed Wami otworem, aby pomóc w rozpoznaniu powołania i właściwego go kształtowania. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do naszego diecezjalnego seminarium w Warszawie-Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji”. Jednocześnie wszystkim księżom, siostrom zakonnym i wiernym świeckim wyrażamy wdzięczność za modlitwy w intencji powołań i wsparcie naszego domu formacyjnego. Z modlitwą, podpisała cała Wspólnota seminaryjna”.

We czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Główną Mszę świętą o godz. 11.00 i procesję odprawi biskup Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy naszej diecezji. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy świętej na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i Mszy świętych o godz. 12.30 i 16.00.

Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie zespoły liturgiczne, do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywały uroczystość Pierwszej Komunii Świętej oraz rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyły w procesji. Natomiast mieszkańców ulic, którymi przejdzie procesja prosimy o udekorowanie swoich domów i posesji. Wszystkich kierowców prosimy o usunięcie aut z trasy procesji w trakcie jej trwania, a trasa procesji, jak w ubiegłych latach.

Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną:
- ołtarz I – mieszkańcy Starej Niedziałki,
- ołtarz II – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym,
- ołtarz III – Grupa Modlitewna o. Pio,
- ołtarz IV – Siostry Loretanki i Ochotnicza Straż Pożarna.

Zapraszamy mężczyzn do niesienia w czasie procesji baldachimu i chorągwi. Chętnych zapraszamy po Mszy świętej do zakrystii. Dziękujemy i prosimy o suszone płatki kwiatów na procesję. Od Uroczystości Bożego Ciała przez całą dawną oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym. W Uroczystość Bożego Ciała i w następne dni będą one bezpośrednio po Mszy św. Wieczornej, także w niedzielę. Od piątku nieszpory będą połączone z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

Dzisiaj po każdej Mszy świętej nasza parafialna Schola „Kropelki” organizuje zbiórkę pieniędzy do puszek przed kościołem. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby zespołu oraz wyjazd wakacyjny. W ramach podziękowania dziś o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert z udziałem Scholi i wyjątkowych gości. Plakat można zobaczyć w gablocie. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek, 13 czerwca, po Mszy świętej o godz. 18.00 odprawione zostanie  nabożeństwo czerwcowe, a następnie nabożeństwo fatimskie, z procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła, które jest cyklicznie odprawiane każdego trzynastego dnia miesiąca do października włącznie.

Przypominamy, że do końca września nie ma Mszy świętej o godz. 16.00.

Organizowana jest pielgrzymka do Grecji i na Bałkany śladami świętego Pawła Apostoła. Planowany termin to 18 lipca – 3 sierpnia, czyli 17 dni. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.

W sobotę, 18 czerwca, zapraszamy do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Dębem Wielkim do udziału w X Jubileuszowym Zjeździe Rodzinnych Róż Różańcowych naszej diecezji. Szczegółowy program dostępny jest w gablocie.

Również w sobotę, 18 czerwca, na Mszy świętej o godz. 18.00 uroczyste zakończenie roku formacyjnego dla całej Służby Liturgicznej Ołtarza, a po Mszy i nabożeństwie czerwcowym w salce na plebanii odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci jadących na parafialny wyjazd wakacyjny.

Parafialny Zespól Caritas i Fundacja „Dziękujemy za Wolność” składa serdeczne Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom artykułów medycznych przeznaczonych na pomoc Ukrainie. Na Ukrainę wysłaliśmy już, z pełnym wyposażeniem,
187 apteczek, 130 plecaków medycznych i 46 indywidualnych pakietów medycznych. Mamy jeszcze do zapakowania 200 plecaków medycznych. Dlatego dalej serdecznie prosimy o przynoszenie, na plebanię, artykułów medycznych. Nasza pomoc może uratować czyjeś życie. Szczególnie potrzebne są wojskowe opatrunki medyczne, opatrunki hydrożelowe na oparzenia oraz nożyczki ratownicze. Wykaz wszystkich potrzebnych artykułów można znaleźć w gablocie przed kościołem.

W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, po każdej Mszy świętej poświęcenie samochodów.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł Chrystus w Najświętszym Sakramencie – Kiedy podczas sprawowania Eucharystii, Chrystus zaczyna być obecny pod postacią chleba i wina, a w tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł Czy Unia boi się Boga?