Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, trzecią obok Narodzenia Pańskiego i Wielkanocy najważniejszą uroczystość w ciągu roku kościelnego.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wczorajszej Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Za tydzień Uroczystość Trójcy Najświętszej. Przypominamy, że tego dnia kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto jeszcze nie był, to warto wykorzystać nowy tydzień na spowiedź.

Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.

W ostatnią niedzielę Pierwszą Komunię Świętą przyjęło pięćdziesiąt sześć dzieci ze szkoły nr. 3 im. św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za modlitwę i ofiarę 7150 zł, która będzie przeznaczona na grodzenie terenu przy domu parafialnym od strony
ul. Ogrodowej. Dziękujemy także za dar na misje od trzydziestu dzieci z tej szkoły w wysokości 1210 zł.

Pan poseł Daniel Milewski zaprasza dziś (4 czerwca) na Regionalny Festiwal Smaku i Folkloru nad Zalew Karczunek w Kałuszynie. Od godz. 13.00 przewidziane są liczne bezpłatne atrakcje dla małych i dużych m.in. dmuchane place zabaw, autobus edukacyjny, specjalne pokazy oraz koncerty lokalnych zespołów i orkiestr dętych. Będą także stoiska kół gospodyń wiejskich, a wieczorem o godz. 19.00 koncert zespołu „Bayer Full”, a o godz. 21.00 zespół „Daj To Głośniej”. Wszystkie atrakcje są bezpłatne, a wstęp wolny. Szczegóły na kartce w gablocie.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii, zarówno w tygodniu jak i w niedzielę, odprawiane są po wieczornej Mszy świętej.

Od dzisiejszej niedzieli, do końca września nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

Dziś konferencja przedchrzcielna o godz. 17.00 w domu parafialnym.

Również dzisiaj zapraszamy na adorację i procesję Eucharystyczną po Mszy świętej o godz. 12.30.

W najbliższy piątek, 10 czerwca, po Mszy świętej o godz. 18.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Drogę Krzyżową w naszym kościele, która zostanie odprawiona w intencji kapłanów, a w szczególności za kapłanów w kryzysie.
Jest to kolejna droga krzyżowa, która odbywa się w drugie piątki miesiące po godz. 18.00 w tej intencji.

W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek: Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,
- we wtorek wspomnienie św. Jadwigi królowej,
- we czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
- w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

Organizowana jest pielgrzymka do Grecji i na Bałkany śladami świętego Pawła Apostoła. Planowany termin to 18 lipca – 3 sierpnia, czyli 17 dni. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy m.in. artykuł Bierzmowanie niczego nie kończy – o tym czy bierzmowanie jest „sakramentem pożegnania z Kościołem” w rozmowie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, a w tygodniku Gość Niedzielny m.in. artykuł Tu mogę bardziej kochać – jakie „majętności” muszą zostawić kandydaci do życia konsekrowanego i dlaczego są inne niż mieli ich poprzednicy jeszcze dwadzieścia lat temu.