IV Niedziela Wielkanocna

Zmarł ks. Dariusz Walicki, który był w naszej parafii proboszczem w latach 2006- 2013. Zawdzięczamy mu między innymi pomalowanie kościoła, odnowienie chrzcielnicy i ambonki, wymianę okien, wykonanie kotłowni na pellet,  elewacji domu parafialnego, rynien wewnętrznych i częściowe uporządkowanie cmentarza. Wdzięczni za jego wkład w rozwój duchowy i gospodarczy naszej parafii polecamy go Bożemu miłosierdziu. Msze Święte w tym tygodniu za zmarłego Ks. Dariusza: poniedziałek 9 maja godz. 18.00 (zbiorowa), wtorek 10 maja godz. 18 (indywidualna), środa 11 maja godz. 18.00 (zbiorowa), piątek 13 maja godz. 15.00 (zbiorowa).

Informacje o pogrzebie na stronie: https://diecezja.waw.pl/sp-ks-kan-dariusz-walicki/

Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Bóg wspiera nasze działania, a dzięki naszej modlitwie i świadectwu wiary całej wspólnoty wierzących mamy wspomagać młodych w ufnym przyjmowaniu darów Boga i przyjęciu od Niego powołania. Z wielkim oddaniem wykorzystajmy ten tydzień na modlitwę o powołania, zwłaszcza z naszej parafii i w intencji alumnów i diakonów, naszego Seminarium, obecnego wśród nas Księdza Diakona Mateusza, aby wytrwali i rozwijali swoje powołanie.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary i modlitwy za naszą diecezjalną uczelnię, która kształci przyszłych kapłanów.

Dziś młodzież z Ruchu Światło- Życie po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 będzie rozprowadzać własnoręcznie robione wypieki. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczony na rozwój wspólnoty oraz wyjazdy wakacyjne.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w niedzielę o godz. 17.00, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

Dziękujemy 34 dzieciom komunijnym i ich rodzicom za dar ołtarza w kwocie 3900 zł i 45 dzieciom rocznicowym i ich rodzicom w kwocie 1320 zł ze szkół 1,5,6 i w Niedziałce.

W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

W piątek o godz. 16.15 spowiedź przed I Komunią św. dzieci ze szkoły przy ul. Siennickiej i dzieci przeżywających I rocznice Komunii Św.

W piątek 13 maja po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy przeżywać pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, z procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła, które cyklicznie będzie odprawiane każdego trzynastego dnia miesiąca do października włącznie.

W sobotę święto św. Macieja Apostoła. O godz. 8.00 Msza św. za + Ks. Prałata Henryka Kliznera w 31 rocz. śmierci, wieloletniego proboszcza tej parafii.

W sobotę 14 maja o godz. 10.00 i w przyszłą niedzielę 15 maja o godz. 11.00 I Komunia Św. dzieci ze szkoły z ul. Siennickiej. Osoby nie związane z Komunią Św. prosimy o przychodzenie na inne godziny Mszy św. O godz. 11.30  w sobotę rocznica I Komunii Św. dzieci z ul. Siennickiej.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. „Nazaret” serdecznie zaprasza osoby chętne na wyjazd na Ogólnopolskie 26 Czuwanie Modlitewne na Jasnej Górze, które odbędzie się w dniu 21 maja w sobotę. Wyjazd ok. godz. 5.00 rano a powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu ok. 80 zł. Bliższe informacje w gablocie i u P. Agnieszki pod nr telefonu: 513 350 060.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę z księdzem z naszej parafii do Medjugorie w dniach od 3 do 11 czerwca tego roku. Bliższe informacje w gablocie i pod telefonem: 604 652 518.

W naszym domu parafialnym mieszkają dwie rodziny ukraińskie. Mężowie, żeby utrzymać te rodziny, budują ogrodzenie cmentarza. Jak ktoś ma życzenie, może złożyć ofiarę do skarbony od strony Matki Bożej pod chórem. Z tych pieniędzy, jest wypłacane wynagrodzenie za pracę dla uchodźców. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Lekarz dusz – medyk, który został kapłanem. Ukraina i objawienia fatimskie. Spóźnione czy dojrzałe – Seminarium Duchowne dla kandydatów 35+. W „Gościu Niedzielnym”: Spotkałem Jego człowieka – Niedziela Dobrego Pasterza to dobra okazja, żeby wyrazić wdzięczność duszpasterzom. Dusz pasterze – Co to znaczy być pasterzem. Świadectwa duchownych o swoim powołaniu i posłudze. Droga do odkupienia – Był bokserem, chciał być gwiazdą, został księdzem. Jest również do nabycia najnowszy Głos O. Pio.