III Niedziela Wielkiego Postu

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedzielę Gorzkie Żale o godzinie 17.00 wraz z procesją, a w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00, o 17.15 dla dzieci z konkursem i o godz. 19.00. W tym czasie powstrzymujmy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Biblioteka parafialna czynna jest w poniedziałki od 19.00 do 20.00
i w piątki od 17.00 do 18.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 odprawiana jest Msza Święta zbiorowa. Także w tygodniu są wolne intencje w godzinach porannych. Można je zamawiać w kancelarii.

Przy Krzyżu Pasyjnym postawiona została skarbonka, gdzie można składać ofiary przeznaczone dla Sióstr Loretanek, które posługują na Ukrainie, min. niosąc pomoc dla ludności miejscowej i uchodźców.

Dziś nauka przedchrzcielna o godz. 17.00.

22 marca we wtorek o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

23 marca w środę o godz. 18.00 Msza św. Grupy Modlitwy św. O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.

25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. W tym dniu będziemy się modlić o uratowanie dzieci nienarodzonych. Będzie wyłożona przy ołtarzu MB specjalna deklaracja modlitewna na 9 miesięcy, a także będziemy się modlić o nawrócenie Rosji i Ukrainy na prośbę Papieża Franciszka.

W naszym dekanacie odbywa się modlitwa w intencji o oddalenie zagrożeń dla Polski i Kościoła ze wschodu i zachodu w ramach
tzw. siedmiu kościołów stacyjnych. Jeśli się będziemy modlić się, te zagrożenia będą odsunięte za pomocą MB i św. Andrzeja Boboli. Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę 26 marca w naszym kościele. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, a zakończy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Szczegóły w gablocie na plakatach.

W niedzielę 27 marca po Mszy św. o godz. 11.00 parafialna schola „Kropelki” będzie rozprowadzała przed kościołem własnoręcznie zrobione ozdoby wielkanocne. Ofiary zebrane w ten sposób będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd oraz inne potrzeby scholi.

27 marca o godz. 12.30 odbędzie się w naszym kościele Msza św. w intencji dziękczynno-błagalnej 7 Pułku Ułanów Lubelskich im. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego. Szczegółowy program uroczystości trwających od 26 do 27 marca na tablicy ogłoszeń.

Od 27 marca do 3 kwietnia 2022 nasza parafia będzie przeżywała misje parafialne, które poprowadzą ojcowie Redemptoryści: o. Grzegorz Lachowicz oraz o. Andrzej Mikruć. Misje są zaproszeniem do zawierzenia w tych trudnych i niespokojnych czasach swojego życia, swojej rodziny oraz naszego kraju NSPJ oraz Sercu Niepokalanej Maryi. W naszym codziennym  życiowym zabieganiu zatrzymajmy się chwilę i pełni ufności oddajmy Jezusowi wszystkie nasze sprawy. W czasie Misji nastąpi uroczyste odnowienie Chrztu św. oraz oddamy naszą parafię w opiekę MB. Świadkiem naszych Misji będzie św. Andrzej Bobola, obecny duchowo i w znaku relikwii, które uroczyście wprowadzimy do naszej parafii 27 marca we Mszy św. o godz. 12.30.  Msze św. będą przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź misyjna na każdej Mszy św. Szczegółowy program w gablocie.

Od 28 marca do 2 kwietnia na parkingu parafialnym koło kamieni będzie można przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Ta akcja ma wspomóc Kościoły na wschodzie i Siostry Loretanki pracujące na terenie byłego ZSRR. Szczegóły na plakacie.

Parafialny Zespół Caritas będzie przygotowywał paczki wielkanocne dla ponad 200 osób  znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Między innymi dla seniorów, niepełnosprawnych i samotnych matek. Bez pomocy parafian to się nie uda. Można włączyć się w to dzieło na dwa sposoby. Złożyć do kosza wystawionego w kościele trwałe artykuły spożywcze i środki czystości lub wrzucić do skarbony Caritas, nawet niewielki,  datek pieniężny.  Za zebrane pieniądze kupimy brakujące artykuły. Paczki nie będą losowane w kościele.  Wierzymy, że dobro wraca.  Wierzymy  też  że jak zawsze, możemy liczyć na ofiarność i serce parafian.  Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać!

OSP z Mińska Mazowieckiego przy ul. Warszawskiej 144 przyjmuje dla uchodźców z Ukrainy żywność o dłuższym terminie do spożycia.

Dziękujemy za nakrętki i  prosimy o dalsze.

Z ofiar przy Krzyżu Pasyjnym zostało wysłane 2.000 zł dla Sióstr Loretanek na Ukrainie i 2.000 dla parafian ks. Andrzeja Kinowskiego też na Ukrainie.

Dzięki waszym ofiarom składanym na tacę, indywidualnie w kancelarii, a także wpłatom na konto parafialne udało się wybudować ok. 40 m muru wraz z kostką od ul. Ogrodowej. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom. Przypominam, że parafia utrzymuje się tylko z ofiar. Dla ciekawości informuję, że za grudzień tamtego roku za ogrzewanie kościoła zapłaciliśmy 30.000 zł, a za styczeń 16.000 zł, a za luty 10.000 zł.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: Wszystko zaczyna się w sercu – Człowiek, który się nie nawraca, zaczyna wypowiadać wojny swoim bliskim. To się zaczyna od dziecka – wskazuje ks. Marek Dziewiecki. Co przysługuje uchodźcom? – jak uchodźcy z Ukrainy mogą zalegalizować swój pobyt w Polsce, żeby mieć dostęp do rynku pracy i wszelkich doświadczeń? W „Gościu Niedzielnym”: O barbarzyńskiej wojnie, niezawinionym cierpieniu i Chrystusie krzyżowanym w każdym dręczonym człowieku opisuje ks. Marek Dziewiecki. O bombardowanym i zniszczonym Mariupolu, mieście Maryi pisze o. Paweł Tkaczyk.