II Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj niedziela misyjna Ad Gentles. Taca będzie przeznaczona na misje. Witamy w naszej parafii o. Zbigniewa Gołaszewskiego, Kamilianina, wraz z 2 klerykami z Madagaskaru i dziękujemy mu za Słowo Boże i świadectwo alumnów. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia swojego daru na utrzymanie kleryków na Madagaskarze.

W czasie Wielkiego Postu w niedzielę Gorzkie Żale o godzinie 17.00 wraz z procesją, w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00,   dla dzieci o 17.15 z konkursem i o 19.00. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

W naszym dekanacie odbędzie się modlitwa w intencji o oddalenie zagrożeń dla Polski i Kościoła ze wschodu i zachodu w tzw. 7 Kościołach Stacyjnych. Trzecie spotkanie odbędzie się w Jakubowie 19 marca Mszą św. o godz. 9.00 a zakończy się o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Szczegóły w gablocie na plakatach.

Biblioteka parafialna czynna, w poniedziałki od 19.00 do 20.00 i w piątki od 17.00 do 18.00.

W każdą niedzielę jest Msza Św. zbiorowa o godz. 12.30, jak również w tygodniu są wolne intencje w godzinach porannych. Można zamawiać intencje w kancelarii.

19 marca uroczystość św. Józefa. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy serdeczne życzenia opieki Bożej i św. Józefa. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa.  Można zamawiać intencje do piątku włącznie.

Przy Krzyżu Pasyjnym jest skarbonka, gdzie można składać ofiary przeznaczone dla Sióstr Loretanek, które posługują na Ukrainie, min. niosąc pomoc dla ludności miejscowej i uchodźców.

Parafialny Zespół Caritas będzie przygotowywał paczki świąteczne dla parafian znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej – seniorów, niepełnosprawnych, dzieci i samotnych matek. To ponad 200 osób.

Gorąco prosimy o przynoszenie i składanie do kosza wystawionego w kościele trwałych artykułów spożywczych oraz środków czystości.  Można też wrzucać datki do skarbony Caritas. Nawet niewielkie. Kupimy za nie brakujące artykuły spożywcze. Uczyńmy święta Wielkanocne potrzebujących radosne i godne. Jesteśmy przekonani, że jak zawsze, możemy liczyć na życzliwość, serce i  otwartość parafian na potrzeby innych. Bóg Zapłać!

W dalszym ciągu zbieramy artykuły medyczne, żywnościowe o przedłużonym terminie, koce, potrzebne ubrania. 2/3 ciężarówki zostało już dostarczone na Ukrainę. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się 15 marca we wtorek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

Dziękujemy za nakrętki i  prosimy o dalsze.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: jest wywiad z księdzem Kinowskim z naszej diecezji, który pracuje na Ukrainie w parafii niedaleko granicy z Polską. Również jest wywiad z dyrektorem Caritas Polska o sytuacji na Ukrainie i w jaki sposób możemy im pomóc na miejscu. W „Gościu Niedzielnym”: Gdzie skarb twój? Na czym polega chciwość i w jaki sposób walczyć z tym grzechem? Jak zwyciężać mamy? W jaki sposób modlitwa może wpływać na losy wojny? Jest również bezpłatne czasopismo „Rana Rosa”, gdzie min. jest zapowiedź uroczystości poświęcone Michalinie Chełmońskiej, które odbędą się 1 kwietnia o godz. 12.00, przy rondzie koło Szkoły Budowlanej. Jest również dwumiesięcznik „Miłujcie się”.