I Niedziela Wielkiego Postu

Dziękujemy  księdzu proboszczowi Markowi Lemiechowi z Wielgolasu Brzezińskiego za wygłoszone do nas Słowo Boże. Po Mszy św. będzie możliwość  złożenia ofiary na budowę kościoła w Cisiu.

Ks. Paweł Jurkowski Pallotyn z Ukrainy dziękuje bardzo i zapewnia o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców, którzy wsparli w niedzielę Ukrainę w wysokości 20.000 zł.

Bóg zapłać za ofiary na Ukrainę wszystkim, którzy modlitwą, postem, oraz nowymi rzeczami typu koce, środki czystości, a także artykuły medyczne dla rannych i ofiarami złożonymi na tace w środę popielcową w wysokości 15.000 zł.

Dziękujemy dzieciom i gronom pedagogicznym Szkół w Warszawie: Sz. P. Fundacji AlterEdu, Sz. P. nr 375, ZS nr 12, Społecznemu LO nr 7, Centrum Edukacji Alternatywnej, za przekazane środki opatrunkowe, lekarstwa oraz apteczki pierwszej pomocy dla Ukrainy.

W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej, przy garażach przed domem parafialnym, ministranci czekają na ofiarodawców na rzecz Ukrainy. Przyjmowane są nowe (ze względu na wymogi sanitarne):  ręczniki, kołdry i pościel.  Koce mogą być używane, ale wyprane, Można też podarować artykuły higieniczne, spożywcze, dla dzieci i  wodę. Zbierane są też artykuły medyczne. Ta zbiórka pod nazwą „Apteczka dla Ukrainy” dalej trwa.  Bliższe informacje na temat można znaleźć na stronie internetowej parafii. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Dziękujemy kilku rodzinom za ofiary, które wpłacili na konto parafialne z racji Kolędy oraz osobom, które składają koperty na tacę lub w kancelarii.

W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00,   z konkursem dla dzieci o 17.15 i o 19.00. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

W naszym dekanacie odbędzie się modlitwa w intencji o oddalenie zagrożeń dla Polski i Kościoła ze wschodu i zachodu w tzw. 7 Kościołach Stacyjnych. Drugie spotkanie odbędzie się w Wólce Mińskiej 12 marca Mszą św. o godz. 9.00 a zakończy się o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Szczegóły w gablocie na plakatach.

Dziś o godz. 12.30 nabożeństwo I niedzieli miesiąca bez procesji. Procesja odbędzie się w czasie Gorzkich Żali.

Dziś o godz. 17.00 nauka przed chrzcielna.

Biblioteka parafialna czynna, w poniedziałki od 19.00 do 20.00 i w piątki od 17.00 do 18.00.

W każdą niedzielę jest Msza Św. zbiorowa o godz. 12.30, jak również w tygodniu są wolne intencje w godzinach porannych. Można zamawiać intencje w kancelarii.

W wtorek 8 marca Święto Kobiet. Wszystkim parafiankom życzymy zdrowia, szacunku, uśmiechu, satysfakcji z bycia kobietą. Niech Matka Boża wyprasza Wam potrzebne łaski i zawsze się Wami opiekuje.

12 marca w sobotę o godz. 18.45, w salce na plebanii odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci ze służby liturgicznej zainteresowanych wyjazdem wakacyjnym.

Przy Krzyżu Pasyjnym jest skarbonka, gdzie można składać ofiary przeznaczone dla Sióstr Loretanek, które posługują na Ukrainie, min. niosąc pomoc dla ludności miejscowej i uchodźców.

Za tydzień niedziela misyjna Ad Gentles. Taca będzie przeznaczona na misje. Przyjedzie do nas ze Słowem Bożym o. Zbigniew Gołaszewski, Kamilianin, wraz z 2 klerykami z Madagaskaru. Przed kościołem będzie zbierał ofiary na utrzymanie tam seminarzystów.

W każdy drugi piątek miesiąca o godz. 19.00 będzie prowadzona droga krzyżowa za kapłanów przez Wspólnotę Odnowy w Duchu św.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się 15 marca we wtorek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

Prosimy i dziękujemy za  przynoszenie nakrętek do kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: Ojciec gorzkich żali – ks. Wawrzyniec Benik, zostawił nam nabożeństwo Gorzkich Żali i przykład kapłańskiej służby w czasie pandemii. Ćma buduje imperium – Ukształtowała go praca w KGB. Kim naprawdę jest Władimir Putin? Cały dochód ze sprzedaży tygodnika „Idziemy” będzie przeznaczony na pomoc dla broniącej się Ukrainy. W „Gościu Niedzielnym”: Matka grzechów – Pycha zawsze prowadzi do porażki, nawet jeśli pysznemu zdaje się, że właśnie wygra. Watykan nie milczy - Za modlitwę i duchowe wsparcie Papieżowi podziękował prezydent Ukrainy.