VIII Niedziela Zwykła

Dziękujemy księdzu Pallotynowi z Ukrainy za Słowo Boże i życzymy pokoju dla całej Ukrainy i Boże błogosławieństwo. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiar na budowę kościoła na Ukrainie.

Dziękujemy kilku rodzinom za ofiary, które wpłacili na konto parafialne z racji Kolędy oraz osobom, które składają koperty na tacę lub w kancelarii.

Środą popielcową Kościół rozpoczyna 40-dniowy czas pokuty, gdzie poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się duchowo do radosnych świąt Wielkiej Nocy, który pomoże innym zwłaszcza na Ukrainie. Dlaczego jest wojna, bo my się jako naród odwróciliśmy od Boga plecami. Przypominam, ze w naszej parafii przyjęło księdza po Kolędzie 30% rodzin, reszta nie życzyła sobie błogosławieństwa. W Warszawie tylko 7% rodzin przyjęło Boże błogosławieństwo, a ilu odeszło od Boga. Dlatego same działania nic nie pomogą, trzeba się nawrócić, bo inaczej świat bez Boga zamieni się w piekło. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki postne w tym jeden do syta. Z postu ilościowego są zwolnione dzieci do 14 roku życia, osoby chore i po 60 -tce. Msze Święte w środę o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00, 20.00. Na wszystkich Mszach Świętych obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu połowa tacy będzie przeznaczona na pomoc dla Ukrainy za pośrednictwem Caritas Polska.

W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00 i 19.00,  z konkursem dla dzieci o godz. 17.15. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Wielka Księga Trzeźwości. Do tej księgi mogą się wpisywać osoby, które na jakiś czas albo na całe życie postanawiają zerwać z jakimś nałogiem np. alkoholem. Wystarczy wpisać postanowienie, swoje imię i wiek.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź na Mszach św. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 różaniec a po Mszy św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

W naszym dekanacie odbędzie się modlitwa w intencji o oddalenie zagrożeń dla Polski i Kościoła ze wschodu i zachodu w tzw. 7 Kościołach Stacyjnych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Kałuszynie Mszą św. o godz. 9.00 a zakończy się o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Szczegóły w gablocie na plakatach.

Za tydzień I niedziela miesiąca. O godz. 12.30 nabożeństwo I niedzieli miesiąca bez procesji. Procesja odbędzie się w czasie Gorzkich Żali.

Za tydzień przyjedzie do nas ksiądz proboszcz Marek Lemiech z Wielgolasu Brzezińskiego, który będzie zbierał ofiary przed kościołem na budowę kościoła.

Z racji 600 – lecia powstania naszej parafii w ramach przygotowania duchowego 27 marca rozpoczną się misje św., które zakończą się w następną niedzielę. Poprowadzą je Ojcowie Redemptoryści. Szczegóły podamy w bliższym terminie za tydzień.

Biblioteka parafialna czynna, w poniedziałki od 19.00 do 20.00 i w piątki od 17.00 do 18.00.

W każdą niedzielę jest Msza Św. zbiorowa o godz. 12.30. Można zamawiać intencje w kancelarii.

Nasza parafialna Caritas w porozumieniu z Ambasadą Ukraińską, przed kościołem będą przyjmować artykuły medyczne służące dla rannych osób, oraz NOWE dary rzeczowe np. koce, kołdry, ręczniki, środki higieny osobistej. WIĘCEJ - PATRZ OGŁOSZENIE NA STRONIE GŁÓWNEJ PARAFII

Przed kościołem jest zainstalowana wystawa o Żołnierzach Niezłomnych zwanych Wyklętymi. Tę wystawę zorganizował pan Poseł Daniel Milewski za co mu dziękujemy.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: Ludzie i chomiki – kluby fitness stały się dzisiaj świątyniami, miejscami kultu, w których nowoczesnemu człowiekowi bywać wypada. Ale czy to jest troska o ciało? – zastanawia się ks. Henryk Zieliński. W „Gościu Niedzielnym”: Różaniec i post za Ukrainę. Nie traćmy nadziei – to wywiad z o. Pawłem Tomaszewskim, proboszczem w Mariupolu.