III Niedziela Zwykła

Dziś w III niedzielę zwykłą obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Jak napisał Ojciec Święty Franciszek w specjalnym liście apostolskim „Aperuit illis”, inicjatywa ta ma się przyczynić do tego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

Dziś przyjechał do nas ks. Piotr Rosochacki z Ukrainy. Po Mszy św. będzie zbierał przed kościołem ofiary na Caritas na Ukrainie.

W każdą niedzielę jest Msza Św. zbiorowa o godz. 12.30. Można zamawiać intencje w kancelarii.

W wtorek 25 stycznia święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. „Nazaret” zaprasza serdecznie w najbliższy czwartek na wieczorną Eucharystię w intencji małżeństw przeżywających kryzys. Po Mszy św. spotkanie poświęcone również tym osobom. Będzie możliwość modlitwy wstawienniczej.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjmowanie nas po kolędzie, mimo mrozu, za dar modlitwy i za ofiary na utrzymanie kościoła oraz cegiełki na budowę domu parafialnego. W najbliższą sobotę 29 stycznia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. kolędowa dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć księdza. Na tę Msze św. przynosimy ze sobą krzyż lub obraz. Podobnie jak na kolędzie prosimy o podpisywanie kopert lub karteczek z adresem i imieniem i nazwiskiem. A za dwa tygodnie w sobotę 5 lutego o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich, którzy przyjęli księdza po kolędzie.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Roman Kot z par. MB Pompejańskiej w Warszawie. Po Mszy św. będzie zbierał przed kościołem ofiary na budowę kościoła.

W Dłużce stało się nieszczęście. W czasie wichury wiatr zerwał dach budynku gospodarczego i mieszkalnego oraz uszkodził samochód właścicieli, pięć tuneli na kwiaty. OSP Stara Niedziałka i OSP Dłużka wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Mińsk Mazowiecki, dziś po Mszy św. od godz. 8.00 do końca będą rozprowadzali ciasta. Dochód będzie przeznaczony na pokrycie zniszczeń tych gospodarstw. Będzie puszka a także informacja w Internecie o zbiórce.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

Pod chórem można pobrać i wypełnić ankiety synodalne, które pomogą papieżowi i biskupom kierować Kościołem. Można je podpisać bez adresu lub anonimowo podać płeć i wiek. Uzupełnione ankiety prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły Droga do jedności – Czego nam brakuje do osiągnięcia pełnej jedności wszystkich wyznawców Chrystusa? Nazwijmy rzeczy po imieniu – Neomarksizm kulturowy jako system, który zbiera wyjątkowo okrutne żniwo w postaci depresji i samobójstw nastolatków. W „Gościu Niedzielnym”: W psalmach jest życie, uczą one modlitwy, która płynie z doświadczenia, a nie z abstrakcji. Kłopoty przyjaciółek biednych. W Indiach trwa kampania antychrześcijańska, przede wszystkim skierowana przeciw siostrom św. Matki Teresy z Kalkuty.