XXVIII Niedziela Zwykła

Dziś Dzień papieski. Przed kościołem nasi ministranci będą zbierać do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to znaczy na stypendia dla biednej młodzieży ale uzdolnionej.

Dziś na Mszy św. o godz. 16.00 Msza św. w intencji pracowników i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 z ul. Dąbrówki, z racji 100 rocznicy powstania oraz poświęcenie różańców dla dzieci z tej szkoły. W czwartek o godz. 14.00 w tejże szkole będzie poświęcenie nowego przedszkola.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 z konkursem dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

We wtorek 12 października o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W środę 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec z procesją.

14 października Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkolnym życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa. W tym dniu Liceum Ekonomiczne na ul. Kazikowskiego będzie obchodzić 100 – lecie powstania. Dlatego w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.00, jako dziękczynienie Bogu z prośbą o błogosławieństwo dla całej wspólnoty szkolnej.

16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i kolejna rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża – Polaka. Było to w 1978 r. a więc 43 lata temu.

W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe, a także Msze św. Gregoriańskie, która będzie odprawiana przez cały listopad.

Dziękujemy ks. Pawłowi z Astany w Kazachstanie za mądre Słowo Boże do nas.

Za tydzień przyjedzie do nas brat Daniel, który powie do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie możliwość złożenia daru na budowę studni na Madagaskarze.

Za tydzień o godz. 16.00 poświęcenie modlitewników ze Niedziałki 1,5,6.

Również za tydzień Msza św. zbiorowa do Matki Bożej Mińskiej. Można przynosić intencje do kancelarii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” : Wywiad z Rektorem naszego Seminarium Duchownego. Jan Paweł II o godności człowieka. W  „Gościu Niedzielnym: O obchodzonym 15 października dniu dziecka utraconego. Przypominamy, że na naszym cmentarzu też jest pomnik dzieci nienarodzonych z grobowcem. Jest również bezpłatny kwartalnik „Rana Rosa”.