XXI Niedziela Zwykła

Dziękujemy rodzinie za piękne świadectwo ewangelizacji czyli pracy misyjnej, którą wypełniacie za nas. Pan Jezus powiedział do nas: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię. Niech Bóg wam błogosławi. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia misji.

23 sierpnia w poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. Grupy O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy Św. spotkanie w domu parafialnym.

W poniedziałek nie będą załatwiane sprawy cmentarne w kancelarii parafialnej.

24 sierpnia święto św. Bartłomieja Apostoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jest to Uroczystość obowiązkowa dla katolików, tak jak niedziela. Kancelaria parafialna z racji uroczystości nieczynna. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Wszystkim rolnikom życzymy pomocy Bożej w uprawie roli.

Za tydzień w niedzielę ¼ tacy będzie przeznaczona na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzony przez naszą diecezję.

Informujemy, że we wrześniu Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie. Będą dopiero od października.

Pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom za ofiary, na budowany dom katechetyczny w wysokości 13.600 zł.

Dziękujemy za ofiarę 900 zł pewnej pani na potrzeby naszego Kościoła.

Na naszym cmentarzu zostało skradzionych siedem beczek metalowych na wodę oraz rusztowania do budowy muru. Zakupiliśmy tym razem 1000 litrową plastikową beczkę na wodę. Różne drobne kradzieże od lat utrudniają budowę ogrodzenia cmentarza.

Parafialny Zespół Caritas w dalszym ciągu  prosi parafian i przedsiębiorców o ofiarowanie fantów na loterię, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Dochód z loterii przeznaczymy na pomoc potrzebującym. To około 250 osób.  Możemy im pomagać przede wszystkim dzięki wsparciu parafian. Dotychczasowym i przyszłym ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Przypominamy, że do kościoła nie przychodzimy ubrani jak na działkę, ale ubrani godnie jak na spotkanie w ważnej sprawie. Osobom, które swoim ubiorem będą lekceważyć Boga i pozostałych wiernych nie będą udzielane sakramenty święte.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy”: Człowiek opatrznościowy – Jak wielkim darem dla Kościoła i dla Polski był zmarły w ubiegłym tygodniu abp Henryk Hoser SAC. Co z wolnością religijną? 22 sierpnia obchodzimy ogłoszony przez ONZ z inicjatywy Polski Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Hipokryzja neutralności – Co by było, gdyby jakiś piłkarz wystąpił na meczu z opaską ruchu pro-life? Czy działacze i dziennikarze uznaliby, że nie ma problemu? – pyta o. Dariusz Kowalczyk, który nam dzisiaj pomaga. W „Gościu Niedzielnym”: Młodzież oczekuje autentyczności. O powodach odchodzenia z Kościoła młodzieży. Ten Kościół potrzebuje wiary. Jak społeczeństwo Hiszpanii przestało być katolickie.