Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Dziś z racji Uroczystości Wniebowzięcia NMP będą święcone zioła i kwiaty. Również dziś przypada wspomnienie „Cudu nad Wisłą” w 1920 r. nad Bolszewikami, a także święto Wojska Polskiego. Wszystkim żołnierzom i ich rodzinom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki MB Zwycięskiej.

Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na budowę domu katechetycznego. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. w 101 r. Bitwy Warszawskiej w intencji ojczyzny, Miasta Mińsk Mazowiecki i za tych, którzy polegli w obronie Polski. Intencje tej Mszy Św. zamówił Samorząd Miasta Mińsk Mazowiecki.

Zmarł Ks. Abp Henryk Hoser – były ordynariusz naszej diecezji. Msza Św. żałobna w czwartek o godz. 18.00 w katedrze św. Floriana w Warszawie, a Msza Św. pogrzebowa w piątek o godz. 12.00 również w katedrze. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje piknik sportowo-rekreacyjny dnia 29.08 br. w godz. 12.00 – 18.00 na stadionie miejskim. Przewidziane różne atrakcje z nagrodami. Szczegóły w gablocie.

Parafialny Zespół Caritas dalej prosi parafian i przedsiębiorców o ofiarowanie fantów na loterię, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Dochód z loterii przeznaczymy na pomoc potrzebującym. To około 250 osób.  Każda z nich ma swoją trudną historię.  Pamiętajmy o nich. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Za tydzień przyjedzie do nas rodzina, która będzie dawać świadectwo o swojej pracy misyjnej, poza granicami Polski. Po Mszy Św. będzie możliwość złożenia ofiary na cel misyjny dla nich, by mogli dalej ewangelizować.

Jest kilka wolnych miejsc na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd we wtorek o godz. 6.00 rano.

Przypominamy, że do kościoła nie przychodzimy ubrani jak na działkę, ale ubrani godnie jak na spotkanie w ważnej sprawie. Osobom, które swoim ubiorem będą lekceważyć Boga i pozostałych wiernych nie będą udzielane sakramenty święte.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy”: Najważniejsze zwycięstwo – Skąd wziął się tytuł Matka Boża Zwycięska i jakie jest jego odniesienie do dziejów zbawienia. Nowa dyktatura – Nigdy w dziejach ludzkości mała grupa osób nie miała tak wielkiej kontroli nad przepływem informacji, jak obecnie. „Gościu Niedzielnym”: O Wniebowzięciu Maryi, które przypomina nam o tym, że grzech ma wpływ na duszę i ciało. Jest również do nabycia Głos Ojca Pio.