XV Niedziela Zwykła

Dziś do naszej parafii przyjechał ks. Marcin Brzeszczyński. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i za jego ciężką pracę w organizowaniu pomocy misjonarzom z naszej diecezji. Po Mszy Św. będzie możliwość wsparcia misji, to będzie nasz wkład w niesienie Dobrej Nowiny innym narodom

Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

W wtorek 13 lipca po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą MB Fatimskiej.

W środę 14 lipca po Mszy Św. o godz. 18.00 zostanie poświęcona figura św. Józefa. Poświęcenia dokona Kanclerz Kurii Warszawsko-praskiej Ks. prałat Dariusz Szczepaniuk. Figurę ufundowała nasza parafianka jako dziękczynienie Bogu za dar swojego ojca.

W piątek 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel. Msze Św. w kościele o godz. 6.30, 7.00, 15.00 i 18.00.

Siostry Karmelitanki Bose z Nowych Osin bardzo serdecznie zapraszają na Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel wraz z poprzedzającym ja Triduum, w dniach 13-16 lipca 2021. Msze Św. z naukami maryjnymi będą sprawowane o godz. 18.00. Triduum poprowadzi o. Leszek Jasiński, karmelita bosy z Warszawy. W dniu Uroczystości MB z Góry Karmel 16 lipca będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza.  Zapraszamy.

Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. zbiorowa do MB Mińskiej. Prosimy o przynoszenie w tygodniu intencji do kancelarii.

Za tydzień przyjedzie do nas Pan Kamil Radzimowski, który zaprezentuje utwory religijne na instrumencie ormiańskim Duduku sprzed 3 tys. lat. Pod chórem będzie można nabyć płyty CD z utworami artysty.

Za tydzień ze Słowem Bożym przyjedzie do nas ks. Zbigniew Bigda, który pracuje w Kazachstanie. Po Mszy Św. będzie możliwość złożenia ofiary na misje.

Przypominamy, że do kościoła nie przychodzimy ubrani jak na działkę, ale ubrani godnie jak na spotkanie w ważnej sprawie. Osobom, które swoim ubiorem będą lekceważyć Boga i pozostałych wiernych nie będą udzielane sakramenty święte.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy”: Kiedy dzieją się cuda? – Kiedy Kościół ma pewność, że zdarzył się cud? Nie ręką ludzką uczyniony – O niezwykłej historii wizerunku Matki Bożej z Guadelupe. W „Gościu Niedzielnym”: Za każdym jego anioł. O aniołach, byciu dzieckiem i czytaniu znaków mówi ks. Marcello Stanzione. Bose obcasy – to reportaż o św. Jadwidze Śląskiej i mało znane fakty z jej życia i kultu. Jest również dostępny Głos O. Pio.