VI Niedziela Wielkanocna

Za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na nasze Diecezjalne Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 18.50 spotkanie osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw błagalnych o urodzaje, zwane dawniej dniami krzyżowymi. Modlimy się w tych dniach o Błogosławieństwo Boże i dobrą pogodę dla rolników i żeby nam nigdy nie zabrakło chleba powszedniego.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00 i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

W piątek święto św. Macieja, Apostoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 15.00 i 18.00.

Od piątku przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego przed Zesłaniem Ducha Św. włącznie, będziemy odmawiać nowennę do Ducha Św. na Mszy Św. o godz.18.00.

W piątek o godz. 16.00 spowiedź przed I komunią św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 z ul. Siennickiej. I Komunia św. w sobotę o godz. 10.00 i w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy osoby nie związane z I komunią św. o przychodzenie na inne godziny Mszy św.

Fundacja Aktywny Mińsk Mazowiecki zorganizowała wystawę „Polskie Symbole Narodowe”, którą patronatem honorowym objął Poseł Danel Milewski. Zachęcamy do zapoznania się z plenerową ekspozycją ustawioną na mińskim Starym Rynku. Wystawa będzie dostępna do 13 maja 2021.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na budowę domu katechetycznego w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 we Wniebowstąpienie Pańskie, Msza św. zbiorowa do MB Mińskiej. Prosimy o zgłaszanie w tygodniu intencji do kancelarii.

Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za dar modlitwy w czasie I komunii św. oraz ofiarę od 54 rodzin na nowo budujący się dom parafialny w wysokości 4790 zł.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. O złudnej niezależności – Złudna niezależność to jedna z pokus złego ducha. Trzeba pytać od czego chcemy być niezależni. Wojna o polską historię – W jaki sposób Niemcy i Rosja winę za swoje zbrodnie i za całą II wojnę światową przerzucają na Polskę? I dlaczego im to się udaje? W „Gościu Niedzielnym”: Dlaczego Maryja się objawiła? Jaką rolę odgrywają objawienia prywatne i jak Kościół bada ich autentyczność? Skałka przemawia sama. „Może to miejsce samo za nas przemawia i samo za nas się modli” - mówił w 1979 r. św. Jan Paweł II. Jest również dostępny „Głos O. Pio”.