IV Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy Ks. Konradowi za słowo Boże. Za chwilę przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiar na dzieło prowadzone przez ks. Konrada.

2. Dziękujemy za miłe przyjmowanie nas po kolędzie, za dar modlitwy, ofiary na kościół, oraz cegiełki na dom katechetyczny. W najbliższy poniedziałek i wtorek o godzinie 19.00 oraz w sobotę o godzinie 8.00 odbędzie się Msza Święta kolędowa dla tych którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć księdza. Na te Msze przynosimy ze sobą obraz lub krzyż. Podobnie jak na kolędzie prosimy o podpisywanie kopert lub kartek z adresem zamieszkania. W najbliższą sobotę o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w intencji wszystkich którzy przyjęli księdza po kolędzie.

3. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w tym dniu o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00. Pamiętajmy o modlitwach w intencji osób życia konsekrowanego, zwłaszcza o Loretankach i Karmelitankach. Taca z tego dnia zostanie przekazana na zakony klauzurowe które nie mają źródeł utrzymania. Pod chórem u sióstr Loretanek będą do nabycia gromnice.

4. W środę trzeciego lutego wspomnienie św. Błażeja. Zapraszamy wszystkie osoby które mają problem z górnymi drogami oddechowymi, będą przykładane gromnice.

5. W piątek wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej poświęcenie soli, chleba i wody.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach Świętych. W piątek spowiedź od godziny 17.30.

7. Za tydzień I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 12.30 nabożeństwo.

8. W związku z dniem solidarności z Chorwacją zostało zebranych i przekazanych 5000 złotych dla ofiar trzęsienia ziemi. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

9. Za tydzień będziemy gościć ze słowem Bożym księdza Jerzego Daneckiego budowniczego kościoła w Wólce Mińskiej. Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia daru na dokończenie tej budowy.

10. Wciąż można przynosić plastikowe nakrętki.

11. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy: Historyczna szansa dla Kościoła – Kościół w Polsce ma przed sobą trudne decyzje. Od nich zależy czy uda mu się uniknąć losu Kościoła w Irlandii i Hiszpanii; Lewicowa Bezwzględność – Dziewczęta uprawiające sport będą musiały korzystać z tych samych szatni i toalet co mężczyźni deklarujących się jako kobiety . W tygodniku Gość Niedzielny: W praktycznym do bólu świecie zakony kontemplacyjne są jak drogowskaz pokazujący czym jest bezinteresowna miłość.