IV Niedziela Adwentu

Dziś po Mszy Św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do MB Mińskiej.

Ministranci rozprowadzają pod chórem sianko. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich od piątej rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby. Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Prosimy by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy Św. w niedzielę pod chórem, a w tygodniu tylko na roratach rano w zakrystii i w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8.

W czwartek 24 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. W wigilię nie będzie Mszy Św. wieczornej. Jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej w domach rodzinnych. Przypominamy, że ten uroczysty posiłek winien rozpocząć się odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza i modlitwą, a dzieleniu się opłatkiem winna towarzyszyć prawdziwie rodzinna atmosfera, pełna miłości i wzajemnej życzliwości. W wigilię zachowajmy tradycyjny post. O godz. 24.00 uroczystą Mszą Św. zwaną Pasterką, rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień Świąt taca będzie na budowę świątyń w naszej Diecezji. Porządek Mszy Św. w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę z wyjątkami, że w 25 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i 16.00, a 26 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00. W wigilię i w czasie świąt nie będzie spowiedzi.

Od 2 stycznia kancelaria parafialna będzie czynna do godz. 17.30.

Wizyta duszpasterska, czyli kolęda będzie po 17 stycznia. Po nowym roku ogłosimy formę kolędy wg zaleceń Ks. Bp Ordynariusza.

Nie będzie tradycyjnego orszaku, ale pokłon 3 króli będzie na Mszy Św. o godz. 12.30 w naszym kościele. Zapraszamy dzieci do konkursu szopek. Można je przynosić po świętach do kościoła. W Święto Objawienia Pańskiego rozstrzygnięcie.

Przypominamy o obowiązku zachowania zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł, a w nim: Nadzieja w Eucharystii – Na co powinniśmy zwrócić uwagę w tegorocznym świętowaniu Bożego Narodzenia oraz kalendarz na rok 2021 ze śpiewnikiem kolęd i obrzędem Wigilii. Cena podwójnego numeru 7 zł. Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny, a w nim: Nauka czy ideologia – W świetle nauki życie ludzkie zaczyna się od poczęcia. Zwolennicy aborcji odrzucają naukową wiedzę oraz dodatek z modlitwą na rozpoczęcie Wieczerzy Wigilijnej. Jest również dwumiesięcznik Miłujcie się a w nim: Raj bez Boga nie istnieje – świadectwo nawróconej komunistki ukazującej fałsz i niebezpieczeństwo postępowej demokracji.