XXV Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi Marcinowi Ożóg za Słowo Boże i życzymy mu błogosławieństwa Bożego przy budowie kościoła.

Dziś przystąpiło do I Komunii Św. 57 dzieci ze szkoły Podstawowej na ul. Siennickiej. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza 5300 zł, który będzie przeznaczony na spłatę czujników przeciwpożarowych. W sposób szczególny dziękujemy S. Joannie i katechetom za przygotowania do I Komunii Św.

Dzieci z poprzedniej grupy przekazały 420 zł na misje. Bóg zapłać za powyższe ofiary.

Dziękujemy bardzo ks. Tomaszowi, osobom które mu pomagały w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania, oraz za dar ołtarza w wysokości 7000 zł na spłatę czujników przeciwpożarowych w kościele.

Dziś kończy praktyki miesięczne alumn naszego Seminarium Duchownego Mateusz Kania. Dziękujemy mu za pomoc duszpasterską, a także za dodatkową pracę min. Przy porządkowaniu z ks. Eugeniuszem archiwum parafialnego.

Dzis o godz. 17.00 konferencja przed-chrzcielna a we wtorek o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

Bóg zapłać za ofiary na rzecz Seminarium Duchownego w wysokości 12100 zł.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W przyszłą niedzielę I Komunia Św. szkoły nr 2 o godz. 11.00. Osoby nie związane z I Komunią Św. proszone są o przyjście na inne Msze Św.

Dziś o godz. 16.00 poświęcenie tornistrów dla dzieci klas I ze szkoły nr 2, i Salezjańskiej, a za tydzień o godz. 16.00 dzieci ze szkoły nr 3.

Za tydzień przyjedzie do nas O. Kapucyn Maciej. Będzie rozprowadzać książki religijne i zbierać ofiary na tłumaczenie listów O. Pio.

W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła a w środę św. O. Pio. Wieczorem w środę msza św. Grupy Ojca Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po mszy św. adoracja relikwii O. Pio i spotkanie Grupy O. Pio w salce na plebani.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł: „Kościół o LGBT+” – Nie widzę możliwości rozmowy ze środowiskami LGBT+. Trudno rozmawiać, gdy te same słowa mają odmienne znaczenia – dokument episkopatu o LGBT+ komentuje ks. prof. Piotr Kiniewicz. „Parafia w eterze”- mija właśnie 40 lat od przywrócenia radiowych Mszy św. z kościoła św. Krzyża w Warszawie. Jakie to miało znaczenie i jakie ma dzisiaj? W tygodniku Gość Niedzielny”: „Gdy papież miał dywizje ” – o historii Państwa Kościelnego i jego upadku, oraz „Łaska czy iluzja”. Wyniki teologicznego śledztwa w sprawie życia po śmierci. Jest również bezpłatne czasopismo „Ranna Rosa”, a w nim min. „Amnezja katolików”. Dostępny jest również Głos Ojca Pio.