IV Niedziela Wielkanocna

1. Inspekcja Sanitarna zarządziła by w kościołach wierni zakładali maseczki ochronne. Jeżeli ktoś się do tego nie zastosuje ponosi indywidualne konsekwencje i odpowiedzialność.

2. W związku z tym, że jest nas teraz więcej księży zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej by nie zerwać łączności z kościołem. Pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym aby przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Przez Internet oglądając wesele nie najemy się, podobnie jest z Mszą Świętą. Ci co muszą zostać w domu niech uczestniczą pobożnie w Mszy Świętej, ci co mogą niech przyjmą Pana Jezusa rzeczywistego do swego serca, nie wirtualnego. Jeżeli nie w niedzielę to choć w tygodniu, jeżeli zajdzie taka potrzeba będą włączone głośniki na zewnątrz kościoła.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, pamiętajmy w swych modlitwach o kapłanach oraz prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W piątek obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o godzinie 6.30, 8.00, 15.00, 18.00.

5. Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej w tygodniu po Mszy Świętej o 18.00,  w niedzielę o godzinie 17.00.

6. Dziękujemy za nakrętki plastikowe, nadal można je przynosić.

7. Wiemy, że z powodu obecnej sytuacji w Polsce i na świecie, wiele instytucji boryka się z różnymi problemami dlatego szczególnie zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Śluby Jasnogórskie Narodu” – Jak Prymas Wyszyński będąc w więzieniu w Komańczy ułożył plan ratowania Kościoła ; oraz „Świadek z Medjugoria” – Historia pana Wiesława zakrystianina z Medjugoria, nawróconego narkomana. W „Gościu Niedzielnym” artykuł o ofiarnym wolontariacie zakonnic, zakonników oraz księży w domach pomocy społecznej dotkniętych koronawirusem. Jest też bezpłatne czasopismo „Ranna Rosa” a w nim artykuł o Kardynale Wyszyńskim.