Niedziela Palmowa

1. Od poniedziałku do środy będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W tym czasie spowiedź podczas Mszy Świętych oraz od godz. 6.30 - 12.30 i 16.00 - 18.00. Cały dzień kościół będzie otwarty i będzie trwało wystawienie Najświętszego Sakramentu.

2. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i  Zmartwychwstania Chrystusa to najważniejszy obchód liturgiczny w całym roku kościelnym. Porządek Nabożeństw:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00;

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00;

Wigilia Paschalna – w sobotę o godz. 18.00.

3. We wszystkich uroczystościach będzie można uczestniczyć przez Internet. Link do transmisji na naszej stronie parafialnej.

4. W niedzielę nie będzie Procesji Rezurekcyjnej. Msze Święte o godzinie 6.30, 9.30, 11.00, 12.30, oraz 18.00. W Poniedziałek porządek Mszy jak w Niedzielę z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

5. W Wielki Piątek i  Wielką Sobotę od godziny 8.00 do zakończenia liturgii całodzienna adoracja przy Ciemnicy i Grobie Pańskim.

6. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast
w Wielką Sobotę Kościół przeżywając żałobę na pamiątkę śmierci Chrystusa zachęca wszystkich wiernych do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej.

7. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w czasie Liturgii Męki Pańskiej będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

8. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o wezwanie księdza domofonem.

9. W Triduum Paschalne i w czasie Świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi.

10. Nie przewiduje się wspólnotowego święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę.