V Niedziela Wielkiego Postu

1. W ubiegły piątek kapłani obeszli z modlitwą pokutną pół parafii. W najbliższy piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00 sami kapłani wraz z niezbędną służbą liturgiczną obejdą pozostałą część parafii. Przejdą z modlitwą ekspiacyjną w intencji oddalenia pandemii następującymi ulicami: Mickiewicza, Dąbrówki, Cicha, 1PLM, Mireckiego, Piłsudzkiego, Wyszyńskiego, Kazikowskiego, Konstytucji III Maja i udadzą się w kierunku kościoła. W tym czasie zachęcamy do żarliwej modlitwy przy zapalonej w oknie naszego domu gromnicy lub świecy. Bardzo prosimy o niedołączanie się do przejścia kapłanów i pozostaniu w swoich domach.

2. Jeżeli wszyscy bez wyjątku będziemy odmawiać codziennie Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w piątek Drogę Krzyżową a w niedzielę Gorzkie Żale, pandemia ustąpi. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest transmitowane w telewizji Trwam o godzinie 17.00.

3. Kościół do Wielkanocy będzie otwarty od rana aż do Mszy Świętej o godzinie 18.00. W tym czasie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Na Mszach Świętych spowiedź.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Służba Boża jak zwykle. Niestety z racji pierwszego piątku miesiąca nie odwiedzamy chorych, chyba że w bardzo naglących przypadkach. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.00 będzie prywatny różaniec, dlatego też Msza Święta o godz. 8.00 odbędzie się z 15 minutowym przesunięciem o godzinie 8.15.

5. Zachęcamy aby na znak naszej pokuty i nawrócenia zawiesić w naszych oknach obraz Matki Bożej skierowany ku naszym ulicom. Jest to też stary zwyczaj czyniony z intencją odwrócenia pandemii oraz połączony ze szczególną modlitwą i świadectwem dawanym innym ludziom.

6. W Internecie na stronie Diecezji Warszawsko-Praskiej jest informacja odnośnie możliwości kursu przedmałżeńskiego.

7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

8. Pod chórem jest prasa katolicka z ubiegłej niedzieli: „Idziemy” i „Miłujcie Się”. Można też złożyć ofiary na utrzymanie parafii do skarbony z tyłu kościoła. Można to też uczynić przez konto parafialne podane na naszej stronie internetowej.