XIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla

1. Dziękujemy ks. Adamowi Praszczałkowi, proboszczowi Parafii Matki Bożej z Guadalupe w Budach Barcząckich za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na dokończenie budowy kościoła w jego parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy wesprą to dzieło.

2. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza.

- po Mszy św. o godz. 12.30 zostanie odmówiony akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

- o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych ze szkoły w Niedziałce oraz szkół 1, 5, 6 i 3.

- po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. W przygotowaniu biorą udział uczniowie szkół ponadpodstawowych.

3. W poniedziałek 25 XI o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze wszystkich szkół.

4. W przyszłą niedzielę:

- z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja i Procesja Eucharystyczna.

- o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 2 i Szkoły Salezjańskiej.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

5. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dar 10100,- zł. na nasze Seminarium Duchowne.

6. Za tydzień taca na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Od pierwszej Niedzieli Adwentu Siostry Loretanki będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Można będzie je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

8. 7 grudnia przypada 28 rocznica powstania Radia Maryja. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia. W programie nawiedzenie miejsca męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzanie muzeum poświęconego ks. Jerzemu. Wyjazd o godz.6.00 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. godz. 23.00, koszt 60,- zł (z ubezpieczeniem). Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych. Z pielgrzymami pojedzie ksiądz. Serdecznie zapraszamy.

9. Klerycy z naszego Seminarium wystawiają sztukę „Opowieść wigilijna” w wersji współczesnej. Organizowany jest wyjazd na tę sztukę w sobotę 14 grudnia b.r. o godz. 9.00. Powrót ok. 14.00. Koszt z ubezpieczeniem 15.- zł.

10. Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w świąteczną pomoc dla najuboższych, przede wszystkim dla seniorów, niepełnosprawnych, samotnych matek i rodzin znajdującym się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Do kosza wystawionego w kościele można składać trwałe produkty spożywcze, a do skarbony Caritas, znajdującej się pod chórem wrzucać datki pieniężne.

Także pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej osoby lub rodziny i przygotować dla niej paczkę świąteczną. Można też wziąć „Torbę pełną miłości” wypełnić ją artykułami higieny osobistej lub środkami czystości i złożyć ją w koszu wystawionym w kościele. Jeżeli ktoś zna rodzinę lub osobę potrzebującą pomocy, może ją zgłosić wolontariuszowi Caritas. Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.  Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

11. Komenda Hufca ZHP „Mazowsze” wraz z mińskimi placówkami Caritas prowadzi zbiórkę żywności dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Zbierane są artykuły spożywcze: herbaty, konserwy, słodycze oraz środki czystości. Osoby, które chcą wesprzeć akcję proszone są o przynoszenie darów do Komendy Hufca ZHP przy ul. Kościelnej 3 w Mińsku Mazowieckim. Zbiórka trwa do 12 grudnia.

12. Siostry Loretanki zapraszają dziewczęta na spotkanie formacyjne. Szczegóły na plakacie.

13. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Bóg sędzią sprawiedliwym” – Jak ma się sprawiedliwość Boża do Bożego miłosierdzia?” ; „To w Polsce jest Europa” – Dlaczego belgijski profesor David Engels szuka schronienia w Polsce?” oraz „Japońska dusza” – O wizycie papieża Franciszka w Japonii i o kulturze tego kraju; Do tygodnika „Gość Niedzielny” jest dołączony bezpłatny kalendarz ścienny na rok 2020. Jest też do nabycia najnowszy numer dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio” w cenie 8,50 zł.