XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś gościmy ojca duchownego z Seminarium Duchownego naszej diecezji z 3 klerykami. Będą głosić Słowo Boże a po Mszach św. będzie możliwość złożenia daru na kształcenie przyszłych księży. Zachęcamy do modlitwy za Seminarzystów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej

- konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- o godz. 18.00 Msza św. w ramach duchowego przygotowania do 20 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Mińskiej.

2. W poniedziałek 18 XI o godz. 19.00 spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.

3. W sobotę 23 XI po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio. Msza św. będzie poprzedzona różańcem z rozważaniami O. Pio.

4. W przyszłą niedzielę 24 XI Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza.

- o godz. 16.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci komunijnych ze szkoły w Niedziałce oraz szkół 1, 5, 6 i 3.

- po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie osób chcących rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. W przygotowaniu biorą udział uczniowie szkół ponadpodstawowych..

5. Za tydzień przyjedzie ks. proboszcz z Bud Barcząckich. Będzie głosił Słowo Boże a w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na dokończenie budowy kościoła w jego parafii.

6. W poniedziałek 25 XI o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze wszystkich szkół.

7. W dniach 29 XI – 1 XII odbędą się w Tenczynie rekolekcje pod hasłem „Stygmaty wyrazem miłości św. O. Pio do Chrystusa Ukrzyżowanego”. Wyjazd z Mińska w piątek 29 XI w godzinach porannych, powrót w niedzielę 1 XII w godzinach wieczornych. Koszt ok. 270,- zł, zapisy w zakrystii.

8. 7 grudnia przypada 28 rocznica powstania Radia Maryja. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia. W programie nawiedzenie miejsca męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzanie muzeum poświęconego ks. Jerzemu. Wyjazd o godz.6.00 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. godz. 23.00, koszt 60,- zł (z ubezpieczeniem). Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach świętych. Z pielgrzymami pojedzie ksiądz. Serdecznie zapraszamy.

9. Klerycy z naszego Seminarium wystawiają sztukę „Opowieść wigilijna” w wersji współczesnej. Organizowany jest wyjazd na tę sztukę w sobotę 14 grudnia b.r. o godz. 9.00. Powrót ok. 14.00. Koszt z ubezpieczeniem 15.- zł.

10. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza do udziału w pielgrzymce do Włoch w dniach 22 maja – 1 czerwca 2020 r. W programie nawiedzenie miejsc związanych ze św. o. Pio, św. Ritą i innych ważnych sanktuariów. Szczegóły w gablocie.

11. Bóg zapłać 1 rodzinie za dar 250,- zł.  na złocenie ołtarza.

12. Dziękujemy za nakrętki plastikowe i nadal je przyjmujemy.

13. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem filmem "Nieplanowane" Kino Muza w Mińsku Mazowieckim postanowiło wyświetlić go raz jeszcze. Projekcja odbędzie się 24 listopada (niedziela) o godzinie 13:00.

14. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Ofiarowanie Maryi” – Skąd wiemy o ofiarowaniu Matki Bożej w Świątyni i jaki był sens tego obrządku?” ; oraz „Śmierć bez misterium” – Na Słowacji rodziny często nie odbierają  ze szpitali ciał swoich bliskich, a w Holandii można w majestacie prawa uśmiercić dziecko do 16 roku życia za zgodą jego rodziców;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Jezus u bram islamu” – Więcej jest muzułmanów, którzy chcieliby słuchać Dobrej Nowiny, niż chrześcijan, którzy chcieliby ją głosić; oraz Wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”;