XXVII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku

2. Dziś:

- Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Zapraszamy służbę liturgiczną ołtarza.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych  o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

- Młodzież oazowa po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00 zaprasza na pyszne domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby wspólnoty.

3. Dzieci które przyniosły 40 obrazków niedzielnych uzbieranych w ubiegłym roku szkolnym proszone są o przyniesienie ich do zakrystii po Mszy św. Otrzymają drobne upominki.

4. Nasz Parafialny Zespół Caritas włączył się w Dzieło Pomocy AD GENTES przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Potrzebne są artykuły szkolne (bez plecaków) dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. Rok szkolny w tych krajach zaczyna się w grudniu. Artykuły te można składać do kosza wystawionego w kościele. Za każdą chęć pomocy składamy serdeczne Bóg Zapłać!

5. W poniedziałek o godz. 19.00 kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

6. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. Od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godzinie 17.20 wraz z konkursem różańcowym. W niedziele różaniec tylko o godzinie 17.00.

7. W niedzielę 13.X o godz. 17.00 Różaniec i Nabożeństwo Fatimskie.

8. Za tydzień Dzień Papieski. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z góry składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

9. Dziś po kazaniach młodzież korzystająca z takich stypendiów daje świadectwo i przybliża ideę Dzieła.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 3 im.
św. Jana Pawła II.

11. Już niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia oraz w ciągu tygodnia w zakrystii po Mszach świętych można już zgłaszać wypominki za zmarłych.

Wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada o godz. 12.00 w kościele lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele o godz. 17.00 oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

12. Bóg zapłać 5 ofiarodawcom za dar 1300,- zł.  na złocenie ołtarza.

13.W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Krzewiciele Różańca ” – Dlaczego Dominikanie noszą u pasa różaniec, jak kształtowała się ta prosta modlitwa i jaki jest jej sens?; oraz „Przed wyborami ” – Dlaczego twarzą opozycji w nadchodzących wyborach jest skandalistka szydząca z naszych świętości?; W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Modlitwy jak z procy” – o niebiańskim pochodzeniu Różańca i ogromnej jego mocy; oraz „Wielogłos monologów” – Za tydzień rozstrzygamy o przyszłości Polski Analiza programów wyborczych poszczególnych partii i koalicji.