XXVI Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na budowę kościoła Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie.

2. Nasza Parafialny Zespół Caritas włączył się w Dzieło Pomocy AD GENTES przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Potrzebne są artykuły szkolne (bez plecaków) dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. Rok szkolny w tych krajach zaczyna się w grudniu. Artykuły te można składać do kosza wystawionego w kościele. Za każdą chęć pomocy składamy serdeczne Bóg Zapłać!

3. Bóg zapłać dwóm osobom za ofiary na złocenie ołtarza w wysokości 3300 zł.

4. Dzieci które uzbierały 40 obrazków niedzielnych z ubiegłego roku szkolnego proszone są o przyniesienie ich w przyszłą niedzielę do kościoła. Otrzymają drobne upominki.

5. W poniedziałek w Domu Kultury o godz. 18.00 będzie bezpłatnie wyświetlany film o życiu Polaków w Kazachstanie.

6. W poniedziałek o godz. 19.00 kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

7. We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godzinie 17.20 wraz z konkursem różańcowym, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Świętej wieczornej. W niedzielę różaniec tylko o godzinie 17.00.

8. W środę wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Msze święte jak w zwykły dzień.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy w naszych modlitwach o powołaniach kapłańskich, zakonnych i misyjnych, a także o naszych kapłanach.

10. W czwartek na godz. 18.00 wspólnota Odnowy w Duchu Świętej zaprasza na Msze Świętą z modlitwą o uzdrowienie.

11. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzamy chorych od godziny 9.00. Spowiedź podczas Mszy Świętych, a także po południu od godziny 17.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy Świętej o godz. 8.00.

12. W przyszłą niedzielę następujące wydarzenia:

Ÿ taca będzie przeznaczona na dom św. Faustyny Kowalskiej w Ostrówku

Ÿ z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja.

Ÿ na Mszy Świętej o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci szkół podstawowych nr 2 i 4, oraz szkoły salezjańskiej.

Ÿ młodzież oazowa po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00 zaprasza na pyszne domowe ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na ich wyjazdy rekolekcyjne.

Ÿ w salce parafialnej o godzinie 17.00 katecheza przed-chrzcielna.

13. Bóg zapłać za nakrętki plastikowe. Można nadal je przynosić.

14. Parafia w Hucie Mińskiej organizuje w sobotę 12 października jednodniowy wyjazd śladami Prymasa Tysiąclecia, a także zaprasza dorosłych na cykl 12 katechez „Kursu Alpha”. Więcej szczegółów na plakacie.

15. Siostry Loretanki zapraszają do Loretto na „Rekolekcje dla kobiet utrudzonych codziennością” w dniach 18-20 października. W programie: Eucharystia, konferencje, wykłady, adoracja, wspólnota. Więcej na tablicy ogłoszeń.

16. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” artykuł: „Jak odmawiać różaniec” – swój sposób na różaniec zdradza abp. Wacław Depo. Oraz „Iskra pod krzyżem” – nową inicjatywę modlitwy za kapłanów zaprezentowaną podczas spotkania „Polska pod krzyżem” – przybliża Irena Świerdzewska. W tygodniku „Gość Niedzielny” specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów - „Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni”.