XXV Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy Księdzu Adamowi Praszczałkowi z Bud Barcząckich za słowo Boże i wspólną modlitwę.

2. Nasza Parafialny Caritas włączył się w ogólnopolską akcję „Kromka chleba dla sąsiada”. Jej celem jest uwrażliwienie na potrzeby osób starszych: samotnych i opuszczonych. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie można zabrać chleb i podzielić się nim z rodziną albo z sąsiadami. W ten sposób wyrazimy naszą gotowość dzielenia się sercem i uwagą z tymi, którzy tego potrzebują. Na skarbonie Caritas, z tyłu kościoła, znajdują się ulotki prezentujące działania naszego Parafialnego Caritas oraz ofertę placówek Caritas działających w naszym mieście.

3. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 16.00 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych

4. Dziś po wieczornej Mszy Świętej spotkanie drugiej grupy osób obecnie przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Nowy kurs rozpocznie się po w połowie listopada.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

6. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na spotkaniu.

7. Grupa modlitewna o. Pio zaprasza w poniedziałek na Msze o godz. 18.00 poprzedzoną różańcem z rozważaniami o. Pio. Po Mszy odbędzie się spotkanie grupy w salce parafialnej.

8. W piątek o godz. 18.00 - Msza Święta w intencji Polskiego Państwa Podziemnego i harcerzy „Szarych Szeregów” z powiatu mińskiego. Więcej informacji w gablocie.

9. Zarząd OSP w Starej Niedziałce z okazji jubileuszu 90-lecia powstania jednostki zaprasza wszystkich na Msze Świętą w intencji strażaków i ich rodzin, które odbędzie się tą sobotę o godzinie 15.00 przy remizie OSP.

10. W przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie.

11. Od października w I czwartki miesiąca będzie odbywać się Msza Święta z prośbą o uzdrowienie, a po Mszy  nabożeństwo.

12. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” artykuł: „Nie wódź nasz na pokuszenie” – czy powinniśmy zmienić polski tekst Modlitwy Pańskiej aby był bardziej zrozumiały? – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski. „Życie bez znieczulenia” – jak pomagać ludziom, którzy popadli w alkoholizm i inne uzależnienia.

W tygodniku „Gość Niedzielny” o tym jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939 r., oraz za zbrodnię katyńską.