XXIV Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy Księdzu Józefowi z Białorusi za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w remoncie wnętrza kościoła w Berezie Kartuskiej. Po Mszach Świętych przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.

2. Dziś „Światowych Dzień Środków Przekazu”, a także rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za uczniów i nauczycieli.

3. Bóg zapłać w tym tygodniu dziewięciu osobom za ofiary na złocenie ołtarza w wysokości 3200 zł.

4. Dziś o godzinie 11.00 oraz 16.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów dla dzieci

5. Dziś o godz. 17.00 w salce parafialnej katecheza przed-chrzcielna.

6. Dziś po wieczornej Mszy Świętej spotkanie pierwszej grupy osób obecnie przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. W przyszłą niedzielę spotkanie grupy drugiej. Nowe przygotowanie rozpocznie się listopadzie.

7. Od jutra rozpoczynają się próby naszego chóru „Cantate Domino”. Zapraszamy każdego kto chciałby wielbić Boga śpiewem w każdy poniedziałek o godz. 19.00 do salki parafialnej.

8. We wtorek obchodzimy 80-tą rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. O godzinie 18:00 Msza Święta w intencji wszystkich poległych i zamordowanych. Więcej na tablicy ogłoszeń.

9. Za tydzień taca zostanie przeznaczona na dokończenie budowy kościoła w Budach Barcząckich.

10. Nasz Parafialny Zespół Caritas włączył się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Caritas Polska. „Kromka chleba dla sąsiada”. Jej celem jest wsparcie osób starszych w przeżywaniu codzienności oraz uwrażliwienie na ich los. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, po której będziemy dzielić się chlebem – znakiem wspólnoty. W dniach 20–21 września w sklepach Biedronka odbędzie się zbiórka żywności. Można też włączyć się w tę akcję poprzez charytatywny SMS lub z wpłatę na konto Caritas.

11. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 16.00 spotkanie rodziców dzieci rocznicowych

12. W poniedziałek 23 września w o godzinie 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

13. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” artykuł: „Budujemy Relacje” – dla Kościoła, państwa i szkoły, a zwłaszcza dla rodziny, nie ma ważniejszego zadania od dobrego wychowania dzieci i młodzieży. Oraz artykuł: „Kto wesprze nauczycieli”.
W tygodniku „Gość Niedzielny”: „Gdy dziecko idzie złą drogą”, - co robić kiedy dorosłe dzieci dokonują złych życiowych wyborów.